Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nošovický Hyundai spustil výrobu převodovek

Korejská automobilka v Nošovicích na Frýdecko-Místecku začala tento čtvrtek vyrábět převodovky. Dvouletý zkušební provoz budovy energocentra a výrobní haly převodovkárny firmě povolil Stavební úřad v Dobré.

Na převodovky z Nošovic již netrpělivě čeká sesterský závod Kia Motor Slovakia v Žilině, který je až dosud odebíral z Koreje, doplnil mluvčí HMMC Petr Vaněk. "Převodovkárna by měla ještě v letošním roce vyrobit zhruba 35.000 převodovek a postupně zvyšovat svou výrobu až na konečných 600.000 kusů ročně v roce 2011, do té doby však bude nutné postavit druhou převodovkárnovou halu. Polovinu produkce použije závod Hyundai a druhou polovinu závod Kia," dodal Vaněk. 
 
    Během příštího týdne firma podle Vaňka očekává vydání povolení zkušebního provozu pro celý svůj závod, aby s počátkem listopadu mohla být zahájena kompletní výroba. Zahájení výroby aut je naplánováno na 3. listopadu. Do konce roku pak sjede z výrobních pásů v Nošovicích zhruba 18.000 aut i30. V Česku získá nový nošovický automobil do konce roku prvních 500 majitelů.
3.listopad 2008