Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nová Škoda Fabia prý bude k mání v březnu

Další verze fabie vstoupí do prodeje v březnu. “Cenu oznámíme počátkem března na autosalonu v Ženevě, hned poté budeme brát objednávky,” řekl dnešní Mladé frontě Dnes předseda představenstva automobilky Detlef Wittig s tím, že cena bude podobná té, za níž je k mání dosavadní model.

Škoda začne s prodejem nové fabie v Česku, Německu a Rakousku, do poloviny roku zahájí její prodej ve všech ostatních zemích. V průběhu roku se navíc vůz začne vyrábět v Indii. “Příští rok by měla začít i výroba v Číně,” dodal Wittig. Nové fabie se již ve škodě vyrábějí souběžně s dosavadní verzí. “Musíme zásobit naši dealerskou síť,” uvedl Wittig. Výroba hatchbacku a sedanu má skončit v červnu až červenci, kombíky bude automobilka podle listu vyrábět až do příštího roku.
Fabie byly do loňska nejprodávanějším modelem Škody, tehdy je však předběhly octavie, připomíná MfD. “Je těžké odhadnout, zda fabia octavii znovu předežene. Bude záležet na tom, jak se budou vyvíjet trhy ve střední a východní Evropě, kde jde dobře na odbyt,” dodal Wittig.

17.únor 2007