Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Noví majitelé Tarty plánují zvýšení výroby na 1600 aut

Vlastníci kopřivnické automobilky Tatra plánují příští rok zvýšení výroby na 1600 nákladních vozidel z letos předpokládaných více než 1300 aut. V roce 2009 by pak produkce měla vzrůst na 2500 aut.

Majoritní podíl 81 procent v Tatře získala za 26,2 milionu dolarů (asi 600 milionů korun) společnost Blue River, kterou tvoří KBC Private Equity, stávající akcionář Tatry, společnost Vectra, americký podnikatel Sam Eyde a společnost Ronalda Adamse a jeho ženy pod názvem Meadow Hill. Blue River by se měla v brzké době přejmenovat na Tatra Holdings. Tatra se podle Adamse chce soustředit na Rusko a Evropu, ale i vojenské trhy na celém světě, oblast ropného a plynárenského průmyslu. Hodně si slibuje od indického trhu, kde by se měl příští rok objem dodávek zdvojnásobit a také od kontraktů pro ozbrojené složky USA a Izraele. S jejich zástupci se má vedení firmy setkat příští týden. Nákup nákladních aut Tatra pro českou armádu nedávno schválila česká vláda, kontrakt však stále nebyl podepsán.
 Firma plánuje rozšíření nabídky o nový vodou chlazený motor, který by byl do vozidel dodáván vedle tradičního vzduchem chlazeného agregátu. Automobilka se rovněž pustila do vývoje nového vozu s pevnou nápravou, který by byl alternativou k současné nabídce vozidel s výkyvnými polonápravami. Jedná rovněž o nákupu patentů na řešení nezávislého zavěšení kol, které by zvýšilo vertikální pohyb kol a umožnilo jejich nasazení v těžším terénu. Kvůli odlehčení aut chce firma zredukovat počet dílů a nasadit lehčí materiály místo tradiční oceli.
15.říjen 2006