Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Novináři testovali Audi Q2 a Q5 v Butovicích

Značka Audi se nezalekla vysokého stupně pandemie a uspořádala pro české motonovináře testování dvou nových modelů. Individuální zkušební jízdy startovaly, za dodržení všech covidových pravidel, v Automyčce Express v obchodním centru Nové Butovice. Jak novinky vypadají a jaké jsou jejich ceny?

První verze modelu Audi Q2 přišla na český trh v roce 2016, import ji tehdy představil  ve velké premiéře na pražské Náplavce.

Letošní uvedení faceliftu bylo skromnější. Šéf komunikace Audi Jiří Rozkošný žurnalistům v myčce  předával vyčištěné a desinfikované modely Audi Q2 v motorizaci 35 TFSI stronic a 35TDI quattro stronic a k tomu bylo možno vyzkoušet i Audi Q5 s nejprodávanější motorizací na trhu 40 TDI quattro.

Po krátkém briefingu vyráželi jezdci na 90 minutový okruh dle vlastního výběru.

Q2 je městské SUV, které chce zaujmout nejen svým designem evokujícím výkon, ale také širokou škálou možností infotainment systému a technologií dynamického odpružení.

O jízdní komfort se nejen ve městě postarají systémy, jako jsou progresivní posilovač řízení a Adaptivní asistent řízení. „Q2 je náš model s největší možností zákaznické individualizace,“ přiblížil novinku Jiří Rozkošný.

Cena Q2 začíná na 625 900 korunách s motorem 30 TFSI (výbava Q2), nicméně cenovka bez příplatků se může vyšplhat až na 892 900 Kč s motorem 35 TDI quattro.

Nové Audi Q5 ukázalo plastickou příď s vysokými bočními otvory přívodů vzduchu, které svírají plochou a širokou osmiúhelníkovou masku chladiče s mřížkou, která opticky vytváří vertikální žebra. Dynamický vzhled vozu je završen lichoběžníkovými koncovkami výfuku, difuzorem lemovaným dekorativní lištou a chromovým pásem protínajícím pod koncovými světly záď po celé její šíři.

Jiří Rozkošný upozornil na design koncových OLED světel, která jsou rozdělena  na malé, individuálně ovladatelné segmenty s trojrozměrným uspořádáním, které umožňují vytvářet světelné animace.

Při zakoupení vozu je možné vybrat si ze tří různých světelných podpisů. Světelný podpis koncových světel se mimo to mění v závislosti na zvoleném jízdním režimu. Další výhodou OLED digitálních koncových světel je funkce upozorňující na přiblížení: pokud vůz stojí a zezadu se k němu na vzdálenost kratší dvou metrů přiblíží jiné vozidlo nebo jiný účastník silničního provozu, automaticky se aktivují všechny segmenty OLED světel, díky čemuž se zvětší světelná plocha a vůz na sebe ještě více upoutá pozornost.

Vůz začíná na 1 462 900 korunách, cena nabité verze SQ5 Sportback šplhá na 1 923 900 Kč.

Zdroj: Testovací jízdy Audi, Erich Handl, Nové Butovice
2.únor 2021