Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Novináři testovali maskovaný Opel Corsa F

Ke startu je připravena 6. generace Opelu Corsa a novináři dostali exkluzivní příležitost testovat maskované prototypy na utajených silničkách v okolí alsaské obce Hornbach.

Také značka Opel dává možnost porotcům volícím mezinárodní Vůz roku (COTY) zkoušet připravované modely ještě v režimu ladění a dlouho před jejich odhalením. „Nyní jsme testovali prototypy řady Corsa F, jež pro značku Opel/Vauxhall znamená průlom,“ napsal pro náš web Jiří Duchoň, šéfredaktor magazínu Automobil a zástupce ČR v porotě volící Vůz roku (COTY).

Typové řadě Corsa v současnosti patří 7,8 % podíl na evropských prodejích segmentu B a takřka každý čtvrtý prodaný Opel nese jméno Corsa, přičemž dosud vzniklo celkem 13,6 milionu vozidel s tímto označením.

Vývoj Corsy F byl již v plném proudu, když v předvečer otevření ženevského autosalonu bylo oznámeno, že General Motors, majitel Opelu od roku 1929, všechny své evropské aktivity včetně britské značky Vauxhall prodal francouzskému koncernu PSA. Bylo tedy samozřejmě třeba ihned upustit od použití platformy SCCS (GM/Fiat), nicméně z dílen PSA dostal Opel základ vskutku velkorysý: modulární a rozsáhle modifikovatelnou architekturu CMP.

Vývoje nového Opelu, zejména tedy adaptace mechanického základu, se opět ujal rüsselsheimský „Corsa gang“. Jeho vůdčími členy jsou nyní Michael Döring a Thomas Wanke, kteří se podíleli již na projektu Corsy B, představené v roce 1993 (!). Michael má nyní na starosti ladění jízdních vlastností a Thomas je šéfkonstruktérem. \

„V alsaském městečku Hornbach nám novinku představili oba pánové osobně, přičemž celý tým odborníků a prezentaci samotnou vedl již takřka legendární Jean-Philippe Kempf, který je s Opelem jako šéf komunikace spjat jako málokdo jiný a po velmi dlouhé době mohl opět prezentovat skutečně významnou novinku z rüsselsheimských dílen,“ upřesnil Duchoň.

Opel Corsa F bude k dispozici s osvědčenými motory PSA, tedy zážehovými tříválci 1,2 litru (75 až 130 koní) a vznětovými čtyřválci 1,5 litru (prozatím 100 koní).

Standardem bude šestistupňová manuální převodovka, pro vybrané tříválce také osmistupňová samočinná Aisin s kapalinovým měničem momentu. Již od počátku má být Corsa, stejně jako sourozenecké DS3 Crossback a P208, nabízena rovněž v plně elektrickém provedení.

Ačkoli měla být Corsa F odhalena až v průběhu června, tlak z úniku oficiálních fotografií představitele Opelu přivedly k rozhodnutí zveřejnit obrázky sériového provedení Corsy předčasně.

Zdroj: Jiří Duchoň, šéfredaktor magazínu Automobil a zástupce ČR v porotě volící Vůz roku (COTY)
28.květen 2019