Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nový Expert, Jumpy a Scudo budou v lednu

Nové verze Peugeotu Expert, Citroënu Jumpy a Fiatu Scudo budou na českém trhu začátkem příštího roku. „Přijdou v polovině ledna, ale objednávat je bude možné už dříve,“ řekla včera novinářům na slavnostním představení vozů ve francouzském Valenciennes mluvčí Peugeotu ČR Lucie Kučerová.
 
Produkci nových furgonů včera ve Valenciennes slavnostně zahájili Jean – Martin Folz, odstupující prezident PSA Peugeot Citroën, a Sergio Marchionne, člen správní rady Fiat. Lehké užitkové vozy nabídnou paletu karosářských verzí s objemem nákladového prostoru od 5 do 7 m³ a s nosností 1000 a 1200 kg. Variabilita v nabídce jednotlivých verzí má uspokojit specifická přání a potřeby jednotlivých profesních skupin a druhů podnikání. Zcela nová je verze „ludospace“. Tedy kombi, které uveze až 9 pasažérů najednou.
 

Předcházející generace Peugeot Expert, Citroën Jumpy a Fiat Scudo se v Sevel Nord vyráběly od roku 1995 a celkem se vyrobilo těchto vozů přes milion kusů. Po květnové modernizaci velkých LUV Citroën Jumper, Peugeot Boxer a Fiat Ducato tak obě skupiny pokračují v inovací modelové řady užitkových vozů. Další etapu bude představovat nástup malých dodávek ze závodu Tofas v Turecku, kde se budou nové vozy vyrábět od roku 2008.

18.listopad 2006