Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nový generální ředitel Volvo Truck Czech

Novým generálním ředitelem Volvo Truck Czech, poskytovatele kompletních dopravních řešení a výrobce nákladních automobilů, byl jmenován Sven-Åke Brink.
 
Ve své nové funkci ve společnosti Volvo Truck Czech se Sven-Åke Brink bude soustředit na další rozvoj obchodních aktivit na celosvětové úrovni. K tomuto úkolu ho předurčují více než tři desítky let obchodních a prodejních zkušeností z automobilového průmyslu. Zastával různé manažerské funkce v oblasti finančního a ekonomického plánování ve Volvo Cars a Volvo Parts. Od roku 1993 byl zodpovědným ve Volvo Parts za prodej a marketing náhradních dílů pro nákladní automobily Volvo na všech mezinárodních trzích divize Volvo Trucks. Funkce generálního ředitele Sven-Åke Brink zastával v posledních deseti letech v pobaltských zemích. Nejprve tuto roli vykonával v Lotyšku, později v Litvě a zároveň v Estonsku. Než byl jmenován na post generálních ředitele v Česku, poslední roky byl zodpovědný za Volvo Truck Centra v Litvě.
„Je pro mě velkým potěšením rozvíjet obchod v České republice. Tento trh je pro mne velkou výzvou a pevně doufám, že přispěji k tomu, aby si zde Volvo udrželo jednu z předních pozic,“ říká Sven-Åke Brink. Sven-Åke Brink se narodil ve Švédsku a vyrůstal na venkově blízko Göteborgu. Po studiích ekonomie v Göteborgu sloužil v armádě a v roce 1973 zahájil svou kariéru jako ekonom u osobních automobilů Volvo.  Speciální prioritou v jeho životě jsou tři vnučky. Kromě rodiny a jeho přítelkyně se věnuje také golfu, běhání a jízdě na kole.  Rád objevuje nové země a poznává odlišné kultury.

28.únor 2008