Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nový majitel Pilsen Park West staví pro Faurecii

Investiční fond NBGI Private Equity Limited dokončil ve spolupráci s Panattoni Europe akvizici logistického parku Pilsen Park West od společnosti Kajima Estates Europe Limited. Nový majitel se již dohodl na výstavbě pro francouzského dodavatele pro automobilový sektor – skupinu Faurecia.

Investice zahrnovala akvizici existujícího logistického areálu o rozloze 24 tis. m2 pronajatého společnosti Trost Auto Service Technik a 20ha pozemku pro další průmyslové a logistické využití. Společnost Kajima při prodeji zastupovala realitně-poradenská firma DTZ. Prodejní cena nebyla zveřejněna.

Kromě této investiční transakce podepsal investiční fond NBGI ve spolupráci s Panattoni Europe dlouhodobou nájemní smlouvu na plánovanou výrobní a skladovou halu na míru s francouzskou skupinou Faurecia, šestým největším světovým dodavatelem autodílů.

Faurecia si vybrala Panattoni Europe jako developera pro svůj nový závod již potřetí v posledních třech letech. Výstavbu areálu realizuje společnost Kajima Czech Design and Construction. Budova nabídne 25 tis. m2 výrobního a skladového prostoru. Budou se zde vyrábět autosedačky pro několik zákazníků společnosti Faurecia. Stavba závodu u Nýřan nedaleko Plzně již začala a Faurecia od letošního ledna nabírá pracovníky, má zaměstnat přes 800 lidí.

James Huckle z investičního fondu NBGI uvedl: “Strategií NBGI je získávat důležité logistické areály s prémiovými nájemci, kteří zajišťují dlouhodobou udržitelnou hodnotu. Areál Pilsen Park West je kvalitním přírůstkem našeho portfolia ve střední a východní Evropě a pomůže nám v tomto regionu také dále rozvinout úspěšnou spolupráci se společností Panattoni.“

Generální ředitel společnosti Panattoni Pavel Sovička doplňuje: “V lokalitě je příležitost k dalšímu rozvoji, takže se jedná o skvělý přínos do našeho portfolia v České republice i středo a východoevropském regionu. Důkazem je už to, že se v samotném průběhu akvizice podařilo angažovat společnost Faurecia.“

“V České republice působí společnost Kajima hlavně jako kontraktor. Prodej areálu Pilsen Park West společnostem NBGI a Panattoni považuji za uznání, že jsme odvedli vysoce kvalitní práci, která splňuje a překračuje standardy trhu,“ řekl zástupce společnosti Kajima Estates Europe Hiroaki Iizawa.

12.březen 2013