Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nový Nissan Tiida je v prodeji

Do showroomů českých dealerů Nissan právě dorazil model Tiida. Cena v základní výbavě činí 424 000 Kč. Zákazníci budou mít možnost se s tímto vozem blíže seznámit o víkendu 16. – 17. června, kdy budou u dealerů probíhat dny otevřených dveří.

K dispozici je ve dvou verzích – klasický sedan, nebo hatchback. Vybrat si lze ze tří motorů, dvou zážehových (1,6 l a 1,8 l) a jednoho vznětového (1,5 l). Vznětový a 1,8litrový zážehový motor se standardně kombinují se šestistupňovou manuální převodovkou, zatímco 1,6litrový zážehový motor nabízí možnost volby mezi pětistupňovou manuální a čtyřstupňovou
automatickou převodovkou. Rozměrově se vůz pohybuje ve vrchních patrech segmentu C, ale prý dokáže ohrozit i modely o třídu výše. Objem zavazadlového prostoru u sedanu je 500 l. Hatchback zase nabízí velkou míru flexibility díky posuvné lavici zadních sedadel.
V bezpečnostní výbavě najdeme ABS s brzdovým asistentem, čtyři airbagy a (podle verze) rovněž hlavové airbagy. ESP je dostupný volitelně u všech verzí.

21.červen 2007