Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nový ředitel pro elektrickou divizi Fordu

Ford činí další krok v transformaci svých evropských aktivit. S platností od 1. června jmenovala automobilka Martina Sandera z Ford of Europe generálním ředitelem Ford Model e.

Ford Model e, nová globální organizační složka Fordu, byla představena na začátku letošního roku jako součást celosvětové transformace automobilových aktivit Ford Motor Company. Martin Sander bude ve funkci generálního ředitele řídit vývoj přelomových elektromobilů, stejně jako vývoj softwaru, technologií a služeb pro vozidla vybavená permanentním online připojením.

Ford tímto krokem podtrhuje svůj závazek urychlit elektrifikaci své evropské produktové řady a dosáhnout v Evropě do roku 2035 jak nulových emisí u všech nabízených vozů, tak uhlíkové neutrality ve výrobě, logistice i dodavatelském řetězci.

„Pro naše zákazníky vyvineme ikonické, plně elektrifikované a propojené vozy a vytvoříme digitální zákaznickou zkušenost,“ řekl Stuart Rowley, předseda představenstva Ford of Europe a ředitel pro transformaci a kvalitu Ford Motor Company. „Martin Sander je velmi zkušený lídr. On a jeho tým povedou a urychlí realizaci těchto záměrů.“

Martin Sander byl zároveň jmenován předsedou představenstva Ford-Werke GmbH v Německu.

Sander bude sídlit v Kolíně nad Rýnem, kde má evropskou centrálu Ford Model e i Ford of Germany. Ford nedávno oznámil, že do roku 2024 plánuje prodávat devět elektrických modelů a že navýší investice do svého elektrifikačního střediska v Kolíně nad Rýnem na dvě miliardy dolarů (v přepočtu přibližně 46 mld. Kč). Od příštího roku bude Ford v Kolíně nad Rýnem vyrábět svůj první ryze elektrický model určený pro Evropu.

Zdroj: Petr Burián
10.červen 2022