Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nový Renault Koleos má české ceny

Renault v lednu odhalil ceny nové verze Koleosu. Model zjednodušil svou nabídku, která nyní začíná úrovní výbavy Intens a začíná na 845 000 korunách. Všechny motory podle výrobce splňují normu Euro6 DFull (TCe 160 EDC a Blue dCi 190 4×4 X-Tronic).

Vůz se na předních i zadních světlometech všech verzí pyšní novým světelným podpisem využívajícím 100 % LED technologii. Přední LED světlomety nabízí o 25 % lepší výkon ve srovnání s halogenovou technologií a zároveň spotřebují o 10 % méně energie. Do zadních 3D LED světlometů jsou zakomponována dynamická směrová světla.

Co se týče barev a materiálů, Nový Koleos se představí v nové barvě karoserie Šedá Highland a s novým koženým interiérem. Kožené čalounění Riviera Camel, které je k dispozici u výbavy Intens, je na dveřních panelech a palubní desce doplněno vložkami z hnědého dřeva vytvářejícími uvnitř vozu dojem skutečné exkluzivity.

Ve spojení s pohonem všech kol je nyní pro model Nový Koleos dostupný také asistent pro jízdu z kopce. Toto zařízení, dodávané v kombinaci s naftovým motorem Blue dCi 190 4×4 X-Tronic, pracuje v rychlostech 5-30 km/h a omezuje rychlost sestupu, aniž by bylo nutné použít brzdový pedál. Ideální pro využití v terénu, kde řidiči dává možnost maximálně se soustředit na cestu.

Benzínový motor TCe 160, spolu se sedmistupňovou převodovkou EDC produkuje podle výrobce pouhých 153 g CO2/km.

Zdroj: Jitka Skaličková
21.leden 2021