Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nový SEAT Leon má českou cenu

SEAT přichází na český trh s třetí generací řady Leon. Jaká je startovní cena?

Letošní Leon je postavený na zcela nové koncernové platformě MQB, konstrukce využívající nejmodernější druhy ocelí a inovativní výrobní postupy snížila podle výrobce hmotnost nového vozu až o 90 kilogramů v porovnání s předchůdcem.

Základní verze nového Leonu váží díky tomu 1113 kilogramů. Přestože je nový SEAT Leon s vnější délkou 4,24 metru o pět centimetrů kratší než předchůdce, jeho rozvor je o téměř šest centimetrů delší.

Zavazadlový prostor pojme v základním uspořádání 380 litrů, o 39 litrů víc než předchozí model. Zdrojem hnací síly jsou motory TDI a TSI se zdvihovým objemem 1,2 až 2,0 litru.

Zákazníci mají navíc na výběr čtyři stupně výbavy Basis, Reference, Style a FR v cenovém rozpětí od 299 900 Kč do 555 900 Kč. Sériová výbava vstupního modelu SEAT Leon Basis, dodávaného výhradně s motorem 1.2 TSI (63 kW/86 k) nabízí ESP a sedm airbagů, dále 15“ ocelová kola, zpětná zrcátka a kliky dveří v barvě vozu, elektricky ovládaná okna vpředu a vnější zpětná zrcátka, palubní počítač s indikací optimálního řazení, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, komfortní sedadla v černém interiéru a výškově nastavitelné sedadlo řidiče.

17.prosinec 2012