Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Nový Touareg přichází na český trh

U prodejců Volkswagenu se začala objevovat druhá verze Touaregu. Cena tohoto SUV začíná na 1 293 300 korunách, k dispozici jsou i zvýhodněné výbavy s úsporou až 205 900 korun.

Nový model je rozpoznatelný díky kompletně přestylizované přídi. Na první pohled zaujme chromovaná mřížka chladiče ve tvaru erbu, která je pro nejnovější modely Volkswagen typická. Jako první model značky Volkswagen je Touareg poháněn zážehovým vidlicovým osmiválcem s přímým vstřikováním paliva FSI o objemu 4.2 l a s výkonem 257 kW (350 k). Vůz se chlubí technickými novinkami jako jsou systémy ABSplus, Front Scan, Side Scan, inovovaný systém ESP, paket pro dynamickou jízdu s adaptivním vyrovnáváním náklonu, snímač proti převrácení nebo audiosystém Dynaudio.
Systém ABSplus je prý světovou novinkou. Patří k sériovému vybavení a dokáže zkrátit brzdnou dráhu vozu na nezpevněném povrchu až o 20 %. Front Scan je adaptivní tempomat s nově koncipovaným zařízením pro sledování rozestupu a zastavování vozu. Systém, u Touaregu použitý poprvé, dokáže vůz v kritických situacích zcela zastavit. V nabídce jsou i čtyři vzájemně kombinovatelné zvýhodněné pakety výbav, se kterými zákazník ušetří celkem až 205 900 Kč. Pakety obsahují například pneumatický podvozek, navigační systém, parkovací kameru nebo kompas.

20.leden 2007