Kategorie
Značky
Regiony
 
 

O policejní tendr na motocykly není zájem

Do výběrového řízení na nákup 70 nových policejních motocyklů, které vyhlásila policie v letošním červnu, se nepřihlásila žádná firma. Sdělila to mluvčí policejního prezidia Veronika Benediktová.

Minulý týden skončil příjem nabídek, a přestože se o podmínky soutěže zajímalo sedm společností, žádná neposlala svou nabídku, uvedla Benediktová. Podle mluvčí bude nyní policejní prezidium hledat důvody nezájmu, aby poté mohlo v co nejkratší době vyhlásit novou soutěž. 

Policie chce za motocykly zaplatit přibližně 41 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Motocykly by měly být vybaveny radary a ze 70 strojů má být 51 kusů o objemu válců minimálně 600 centimetrů krychlových, 19 motocyklů má mít minimální obsah motoru 1100 centimetrů krychlových. Dodavatel by měl také zaškolit 140 policistů v bezpečné jízdě a používání přístrojů. 

Podle odborníků odradily zástupce jednotlivých značek některé podmínky výběru, například požadavek na sekundární převod bezúdržbovým kardanovým hřídelem místo mnohem rozšířenějšího řetězu. Tento parametr pro stroje v obou kategoriích byla nejlépe schopná splnit Honda svými modely Deauville a Pan-European.

Marketingový ředitel motocyklové divize Hondy v ČR Petr Hubáček odmítl ČTK neúčast v tendru komentovat s tím, že se firma vyjádří příští týden. Policie již nakoupila 40 motorek Pan-European v roce 2006.

Na začátku tisíciletí to pak bylo 60 hond CB 250. Všechny nově nakupované stroje mají být již v nových policejních barvách, jejich maximální rychlost musí být alespoň 180 kilometrů v hodině. Mají jezdit především po dálnicích a rychlostních komunikacích, slabší stroje by měly vypomáhat i jinde.23.srpen 2008