Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Obchody UniCredit Leasingu narostly o pětinu

 

Společnost UniCredit Leasing, která do 4. listopadu loňského roku vystupovala pod značkou CAC LEASING, za loňský rok uzavřela 27 041 smluv o financování v celkovém objemu pořizovacích cen ve výši 17,215 miliard korun. V meziročním srovnání tak dosáhla zhruba pětinového růstu. Tradičně nejsilnější komoditou byly automobily.
 
Zisk společnosti se meziročně zvýšil o 3,9 % a dosáhl 431 mil. Kč před zdaněním. "Největší dynamiky růstu jsme dosáhli v posledních měsících roku, po schválení reformy veřejných financí," upřesňuje Jiří Matula, generální ředitel a předseda představenstva UniCredit Leasing. Finanční a operativní leasing movitých věcí dosáhl hodnoty 13,87 miliardy korun, tj. 80,5 procenta z celkového objemu nových obchodů. "Téměř čtvrtinový nárůst jsme zaznamenali u operativního leasingu movitých věcí, který si u klientů získává stále větší oblibu," doplňuje Jiří Matula. Z celkové částky leasingu movitých věcí byly v roce 2007 na principu operativního leasingu uzavřeny obchody ve výši 923 milionů korun, tj. o 24 procent více než v předchozím roce (2006: 744 milionů korun). 
 

Tradičně nejsilnější komoditou jsou automobily a dopravní technika, které jsou předmětem financování u 23 424 smluv. "Vyjádřeno pořizovacími cenami 10,198 miliard korun připadá na osobní a užitkové automobily, motocykly a další dopravní techniku a za 1,820 miliard korun financoval UniCredit Leasing klientům nákladní automobily," upřesňuje obchodní výsledky společnosti Jaroslav Jaroměřský, místopředseda představenstva a výkonný ředitel.

 

 

Podle Jaroměřského financoval UniCredit Leasing koupi každého devátého automobilu v České republice. Klienti UniCredit Leasing si vybírají především vozy značky Renault, Dacia, Peugeot, VW, Škoda, Fiat, Citroën, Ford, BMW/MINI nebo Honda. Pro financování automobilů a další dopravní techniky připravuje UniCredit Leasing během roku řadu speciálních nabídek. K nejčastěji využívaným patří akce se slevou z pořizovací ceny.

17.březen 2008