Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Oldřich Vaníček zvolen do vedení FIA

Prezident Ústředního automotoklubu ČR Oldřich Vaníček byl na valném shromáždění Mezinárodní automobilové federace (FIA) zvolen na čtyřleté funkční období do Světové rady FIA pro mobilitu.

Týden probíhalo v Paříži za účasti delegátů ze 130 zemí zasedání Mezinárodní automobilové federace (FIA). Na programu byla i volba zástupců do vrcholných orgánů včetně obou světových rad.

Prezidentem FIA se podle očekávání stal Jean Todt. Bývalý šéf stáje formule 1 Ferrari, který neměl při hlasování na valném shromáždění soupeře, byl do čela FIA vybrán potřetí. Výrazného úspěchu dosáhl i zástupce českého motorismu – prezident Ústředního Automotoklubu ČR (ÚAMK ČR) Oldřich Vaníček, který byl opětovně zvolen na další čtyři roky do Světové rady FIA pro mobilitu.

Již v květnu byl Vaníček na zasedání FIA v belgických Bruggách potvrzen ve funkci viceprezidenta FIA Regionu I, s ohledem na jeho jednohlasné zvolení do předsednictví FIA sub-regionu COFO, zahrnujícího více jak třicet států střední, východní a jihovýchodní Evropy.

Vzhledem k tomu, že Oldřich Vaníček je i viceprezidentem Mezinárodní turistické aliance (AIT), zastupující v OSN zájmy národních automobilových asociací a cestovních klubů v oblasti cestovního ruchu, mobility a motorismu, je tak v současnosti nejvýše postaveným zástupcem českého motorismu ve světě.

„V rámci své koordinační funkce viceprezidenta FIA Regionu 1 se chci intenzivně věnovat společnému postupu motoristických organizací a jejich efektivní spolupráci při řešení například mýtných systémů. Nezastupitelná je i role FIA při záchraně lidských životů na silnicích. Celosvětově 3.500 obětí denně považuji za alarmující. Vytváření podmínek ke snížení počtu mrtvých na silnicích je nejvyšší prioritou pro motoristické organizace na celém světě a každodenním úkolem i pro ÚAMK“, řekl Oldřich Vaníček.

logoÚAMKlinka

Opětovné zvolení Oldřicha Vaníčka do Světové rady FIA je potvrzením relevance a váhy ÚAMK v mezinárodních organizačních strukturách a oceněním dlouholeté práce této tradiční české motoristické organizace ve prospěch motoristů doma i ve světě.

Zdroj: ÚAMK
11.prosinec 2017