Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Novinky týdne

 
 
Škodu Auto začal šéfovat Klaus Zellmer
1.červenec 2022

V čele Škody Auto skončil 30. června Thomas Schäfer a vystřídal ho Klaus Zellmer, který  1. července oficiálně přebírá pozici předsedy představenstva Škodovky. Téhož dne bude v rámci prvního jednání představenstva, kterého se jako člen zúčastní, zvolen jeho předsedou.

Volkswagen rozšířil síť o nové servisní místo
1.červenec 2022

Síť autorizovaných servisů značek Volkswagen a Volkswagen Užitkové vozy se rozrostla o nového člena, který nabízí komplexní služby majitelům klasických i elektrických vozidel ve Středočeském kraji. Na opening dohlédli Jan Špinar, vedoucí After Sales a Jan Hurt, generální ředitel Porsche Česká republika.

Hyundai uzavřel dohodu o vodíkovém ekosystému
30.červen 2022

Hyundai Motor Company podepsala multilaterální memorandum o shodě s veřejnými a soukromými subjekty z Jižní Koreje a České republiky, jehož cílem je podpořit výstavbu vodíkového ekosystému určeného pro mobilitu.

AutoPalace sponzoruje cyklistický tým
22.červen 2022

Automobilová dealerská skupina AutoPalace vstoupila jako reklamní partner do profesionálního cyklistického týmu Multicraft MTB. Jeho zástupcům slavnostně předalo vedení skupiny Auto Palace nový vůz Ford Tourneo Custom.

AAA Auto slavila 30 let na Žofíně s Dennym
21.červen 2022

Před 30 lety začala AURES Holdings, provozovatel sítě AAA AUTO a Mototechna, nabízet ojetiny v ČR. Ve čtvrtek 16. června uspořádala pro své partnery i zaměstnance oslavu, které se zúčastnil i zakladatel AAA AUTO Anthony James Denny, partner fondu Abris Capital Partners Wojcziech Lukawski nebo ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Einride odebere 110 elektrických Scanií
20.červen 2022

Objednávka 110 nákladních vozidel pro Einride představuje pro společnost Scania dosud největší projekt v segmentu těžkých elektrických nákladních vozidel a zároveň je začátkem partnerství obou firem v oblasti vývoje.

Kupka otevřel 400. dobíjecí stanici ČEZ
14.červen 2022

Před nákupním centrem POP Airport v Tuchoměřicích u Prahy uvedl ministr dopravy ČR Martina Kupka spolu s místopředsedou představenstva ČEZ Pavlem Cyranim a majitelem skupiny Kaprain Karla Pražáka, do provozu 400. veřejnou dobíjecí stanici ČEZ pro elektromobily.

Louda Auto slavila 30 let v Poděbradech
10.červen 2022

Louda Auto oslavila 30 let společnosti v Poděbradech. Pro širokou veřejnost bylo určeno zábavné odpoledne v sobotu 11. června od 13:00 do 19:00 v Golf Clubu Poděbrady. Součástí akce byla předpremiéra Škody Enyaq RS Coupe.

Nový ředitel pro elektrickou divizi Fordu
10.červen 2022

Ford činí další krok v transformaci svých evropských aktivit. S platností od 1. června jmenovala automobilka Martina Sandera z Ford of Europe generálním ředitelem Ford Model e.

Evropský parlament zakázal spalovací motory od roku 2035
9.červen 2022

Evropský parlament (EP) ve středu schválil návrh, který by měl od roku 2035 zakázat prodej nových osobních aut a lehkých užitkových vozů se spalovacími motory. Opatření se netýká ojetých vozů a bude ještě předmětem dalšího unijního vyjednávání.

SDA: květnové registrace aut opět nízké
5.červen 2022

Podle Svazu dovozců automobilů pokračovaly v květnu registrace osobních automobilů v trendu předchozích měsíců. Nadále se u nich projevují delší dodací lhůty, kdy řada značek naplňuje poptávku zákazníků jen z části.

Opel odstartoval 2. června „Astra Tour“
1.červen 2022

Český Opel rozjíždí ve čtvrtek 2. června „Opel Astra Tour“, která bude po celý měsíc křižovat zemí a zastaví se na 16 místech. Pod patronací lokálních dealerů si volant jedné ze čtyř nových Aster vyzkoušet kdokoli z příchozích.

Mercedes rozšiřuje svolávačku na milion aut
1.červen 2022

Mercedes-Benz oznámil svolávací akci pro několik modelových řad v lednu 2022. Nyní byla tato akce rozšířena i pro dieselové modely Vito a V-Class a celkově dosáhla bezmála milionové hranice v počtu svolávaných vozů, upozornil portál svolavacky.cz.

Servind získal New Technology Award 2022
27.květen 2022

V italském Cavenago di Brianza, nedaleko Milana, se konalo evropské setkání partnerů koncernu Axalta, do kterého patří i STANDOX, německý výrobce autoopravárenských lakovacích systémů. Ty již 30 let do Česka dováží Servind. Během Axalta Importeur Meetingu převzal David Bártek, jednatel Servindu, ocenění New Technology Award 2022.

Hyundai ukázal novinářům MPV Staria
26.květen 2022

Hyundai Motor Czech uspořádal novinářské představení nového velkoprostorového MPV STARIA. Novinku přiblížil v prostorách centra e-mobility Hyundai Electrified na pražských Stodůlkách šéf komunikace značky David Pavlíček. Novinka se o víkendu předvede na holešovických Legendách.

Výstava Legendy slibuje 1000 exponátů
26.květen 2022

Holešovické výstaviště hostí 28. – 29. května výstavu Legendy. Její organizátor Lubor Kos slibuje až 1000 exponátů z minulosti i současnosti  v hodnotě 1 miliardy korun. K vidění budou i diskuse s osobnostmi automotive oboru.

Praha rozšiřuje parkování pro kola a motorky
25.květen 2022

S příchodem jarních teplot se v hlavním městě rozjela cyklistická a motorkářská sezóna. Na silnice vyráží i příležitostní jezdci nebo příznivci mikromobilitních služeb. Jak se na ně Praha společně s provozovateli v oblasti mobility připravuje? O plánech na parkovací místa pro motorky a kola hovořil zastupitel Ondřej Mirovský.

Elektrofest zve na plavbu s tiskovou konferencí
25.květen 2022

Elektrofest zve čtenáře, novináře a partnery našeho webu na plavbu po Vltavě s obědem na elektrické lodi Marie d‘ Bohemia. Na programu je tisková konference eventu, který se uskuteční v Pelhřimově 17.- 18. června 2022. Součástí plavby bude hudební ochutnávka a předání cen vítězům ankety PR roku 2021!

Peugeot 308 SW se ukázal v Radotíně
20.květen 2022

Šéf českého Peugeotu Marco Venturini letos v zimě uvedl na trh nový model 308 a 19. května představil novinářům ve Vindyšově továrně v Radotíně i kombík s označením SW. Vůz se vyrábí v Mulhouse a přichází k českým dealerům v průběhu května. Kolik má značka objednávek a jak dlouho budou zájemci na dlouhou verzi čekat?