Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Novinky týdne

 
 
Volkswagen má 400 objednávek na Taigo
18.leden 2022

Manažeři českého Volkswagenu svolali 18. ledna novináře do středočeského Obříství na premiéru nového SUV kupé Taigo. Konala se v konferenčním centru penzionu Na kmíně. Městský crossover už v Česku eviduje přes 400 objednávek a bude také soutěžit v anketě Auto roku 2022.

Gentleman silnic loni odměnil pět hrdinů
10.leden 2022

Říká se, že na českých silnicích chybí ohleduplnost. Projekt Gentleman silnic ale ukazuje, že je mezi námi stále spousta lidí, kterým není jejich okolí lhostejné.

Odešla motoristická legenda Karel Loprais
30.prosinec 2021

TATRA TRUCKS se zármutkem přijala zprávu o skonu Karla Lopraise a vyslovuje upřímnou soustrast rodině a pozůstalým. Karel Loprais byl skvělým závodníkem, který se zapsal nesmazatelným způsobem do dějin světového motorsportu i do dějin automobilky.

COTY: 7 finalistů odhaleno, Enyaq iV nechybí
29.prosinec 2021

Předsednictvo jury Car of the Year (COTY) zveřejnilo sedm finalistů pro souboj o titul Vůz roku 2022.Vedení poroty uzavřelo tzv. longlist, tedy seznam automobilových novinek, jež splnily podmínky pro zařazení do ročníku COTY 2022.

Carvago: ceny ojetin porostou i v roce 2022
29.prosinec 2021

Globální krize v automobilovém průmyslu, způsobená nedostatkem čipů, materiálu, ale i pracovních kapacit, se dramaticky promítá také do trhu ojetin. Počet nabízených vozů z druhé ruky spadl na úroveň krizového období roku 2009. Situaci analyzoval šéf Carvaga Jakub Šulta.

Louda: proč jsou autoservisy přeplněné
28.prosinec 2021

Nečekaně vysoké množství objednávek zavalilo v prosinci české autoservisy. „Většina servisů už z kapacitních důvodů přijímá objednávky až na leden. Má to hned tři důvody, které se sešly současně,“ říká Pavel Boháč, ředitel  obchodu a marketingu servisních služeb v Louda Auto.

Toyota najala nové sportovní ambasadory
28.prosinec 2021

České zastoupení značky Toyota rozšířilo od podzimu tým svých ambasadorů o vodního slalomáře Lukáše Rohana, běžkyni Kristiinu Mäki a para atletku ve sprintu a vrhu koulí Annu Luxovou.

Auto Palace předala flotilů volkswagenů
23.prosinec 2021

Skupina AutoPalace předala přes tři desítky služebních vozů společnosti TeamPrevent-Santé. Slavnostní předání 33 nových vozů Volkswagen Golf se uskutečnilo v pobočce AutoPalace Západ v Tuchoměřicích.

Bondovský Defender vynesl peníze na solidaritu
23.prosinec 2021

Pražský Autosalonu Dajbych pořádal 20. prosince aukci Land Roveru Defender Bond Edition. Vítězná nabídka byla 4 625 000 Kč a vyvolávací cena 3 688 928 Kč tak byla překonána bezmála o milión korun. Část výtěžku aukce ve výši 234 018 Kč věnoval Autosalon Dajbych Vojenskému fondu solidarity.

Renault ukázal hybridní Arkanu v Benicích
20.prosinec 2021

Renault představil na konci dubna evropskou verze SUV kupé Arkana, 13. července následovala premiéra jeho hybridní verze. Odehrála se v hotelu Park Holidy v Benicích. Jaké jsou ceny a prodejní plány?

Biermann nepovede vývoj Hyundai Group
20.prosinec 2021

Albert Biermann, prezident a vedoucí divize výzkumu a vývoje Hyundai Motor Group (HMG), odchází ze svých funkcí, ale pro HMG bude i nadále pracovat v roli vrchního technického poradce s kanceláří v Evropě.

Babiš otevírá dálnici z Hradce do Jaroměře
17.prosinec 2021

Předseda vlády Andrej Babiš a generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Radek Mátl zprovoznili v pátek 17. prosince nové úseky dálnice D11 Hradec Králové – Smiřice a Smiřice – Jaroměř.

Pražská Noblesa ukončila veteránskou sezónu
12.prosinec 2021

Portál Automakers se ohlédl do minulosti s Pražskou Noblesou, akcí, kterou Veteran Vintage Club tradičně připravuje na závěr veteránské sezóny. Letos to byl 13. ročník. Reportáž pro nás připravil Miroslav Hájek.

Kolín dostal nová auta od Toyoty
9.prosinec 2021

Toyota předala městu Kolín celkem šest automobilů. Dva získá městská policie, jeden městský úřad a jeden záchranná zdravotnická služba. Automobilka vozy městu bezplatně pronajme do roku 2025, uživatelé budou hradit pouze palivo.

Ferrari předvedlo 296 GTB VIP klientům
8.prosinec 2021

Po letní předpremiéře se v showroomu Scuderia Praha odehrálo slavnostní odhalení modelu 296 GTB. Prominentní zákazníci se tak mohli detailně a naživo seznámit s vozem, který naznačuje budoucnost značky. Spolupracovník Autodealers Josef Žídek byl při tom.

SDA: listopadové registrace aut nižší než loni
6.prosinec 2021

Oproti předchozímu měsíci se v listopadu skokově zvýšil počet registrací osobních automobilů, avšak stále byl nižší než v loňském roce (-7,5%) a výrazně nižší než v roce 2019 (-19,8%). Ostatní kategorie s výjimkou motocyklů zaznamenaly také pokles.

Škoda přebírá vývoj platformy VW pro spalovací motory
1.prosinec 2021

ŠKODA AUTO převzala s okamžitou platností odpovědnost za vývoj již existující globální platformy MQB-A0 koncernu Volkswagen. Cíle tohoto manévru popsal novinářům na tiskovce v Mladé Boleslavi manažer značky Jiří Dytrych.

Shell má na Hané čerpadlo s LED panelem
29.listopad 2021

Shell Czech Republic otevřel na dálnici D1 u obce Ivanovice na Hané novou provozovnu. Čerpací stanice se nachází na 236. kilometru dálnice D1 z Brna na Ostravu. Dominantou stanice je totem s LED panelem. Toto řešení Shell v ČR uvedl vůbec poprvé.