Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Novinky týdne

 
 
Citroën a Peugeot předaly vozy charitě
26.březen 2023

Značky CITROËN a PEUGEOT předaly v rámci programu HANDYCARS auta charitě. HANDYCARS, program mobility osob se zdravotním postižením, je společným projektem značek CITROËN, PEUGEOT a OPEL.

Škoda předvedla opravy baterií na Jarově
26.březen 2023

Motorističtí novináři absolvovali 23. března workshop Elektromobilita v servisech Škoda, který se uskutečnil v prostorách autorizovaného prodejce Auto Jarov. Šéf importu značky Jiří Maláček přiblížil problematiku servisování trakčních baterií elektromobilů.

Zikmund ukázal novinky Subaru v Sosnové
16.březen 2023

Šéf Subaru ČR Zdeněk Zikmund předvedl ve středu 15. března v areálu autodromu Sosnová novou generaci sportovního kupé BRZ a současně seznámil přítomné novináře s dosavadními výsledky, ale také s plány na letošní rok.

BeRider vrací elektroskútry do ulic
12.březen 2023

BeRider od Škoda Auto DigiLab po zimní pauze zahajuje novou sezónu. Všechny její elektroskútry prošly údržbou a s blížícím se jarem jsou opět k dispozici uživatelům. Od pondělí 6. března je v provozu bezmála 200 strojů a další budou přibývat.

Arkády startují výstavu veteránů
7.březen 2023

V pražském obchodním centru Arkády Pankrác odstartovala 6. března tiskovou konferencí výstava historických automobilů a motocyklů značky ŠKODA. Přehlídka několika desítek modelů z historie tuzemské automobilky bude k vidění do 26. března.

Flotila Fuso Canter pro rozvážku pošty
24.únor 2023

Šéf Mercedes-Benz Trucks ČR Josef Mařík předal první čtyři vozidla FUSO Canter 7C15 z celkové připravované flotily 22 vozidel zástupcům společnosti ASTRA TRANS. Firma bude s vozidly zajišťovat přepravu zásilek České Pošty v severních a východních Čechách.

Driving Camp Sosnová chystá závodní veterány
24.únor 2023

Po loňském úspěšném prvním ročníku akce Sosnová Classic se letos o víkendu 13. – 14. května opět uskuteční festival rychlosti na Driving Campu v Sosnové, Sosnová Classic 2023.

Mewa: Ne všechny čisticí utěrky jsou stejné
17.únor 2023

Čisticí utěrky Mewa jsou oficiálně od roku 2011 nejlepší na světě. Aby však zůstaly v top formě, musí být použity ty správné a na správném místě. Na co si musíte dát při výběru pozor? Technické názvy čisticích utěrek znějí slibně, ale co znamenají?

Cubex hostil softwarový hackathon Škody Auto
13.únor 2023

Škodovka v únoru pořádala dvoudenní hackathon českých specialistů a vývojářů z oblasti IT nazvaný Race2Code, který uspořádala spolu s dceřinou společností Škoda Auto DigiLab v pražském Cubex centru.

Volkswagen ID.Buzz elektrizoval Jizerskou 50
13.únor 2023

Sérii běhů na lyžích letos odstartovala značka Volkswagen Užitkové vozy závodem Volkswagen Bedřichovská 30. Kromě toho po celý víkend, který vyvrcholil v neděli legendárním závodem Jizerská 50, zajišťovala hladký průběh sportovních akcí flotilou aktuálních modelů v čele s elektromobilem ID. Buzz.

Venturini chce letos prodat 8500 peugeotů
9.únor 2023

Voděrádky v Říčanech hostily 8. února prezentaci nového modelu Peugeot 408, při které generální ředitel importu Marco Venturini zhodnotil i výsledky za loňský rok a hovořil o plány značky na letošek. Letos chce v Česku prodat 8500 peugeotů.

Auto roku 2023: ministr Kupka předal cenu Hondě
8.únor 2023

Jak vypadal závěrečný ceremoniál ankety Auto roku 2023? Vyhlášení proběhlo v úterý 7. února v Tower Parku, kde se sešli  finalisté druhého kola a porota vyhlásila vítěze. Country manažer Hondy Petr Skála pak převzal vítěznou cenu od ministra dopravy Martina Kupky pro Civic e:HEV.

Prodej aut v ČR: Chybí nejen vozy, ale i lidé
2.únor 2023

Že je na trhu nedostatek nových aut není žádná novinka. Problém trápí  výrobce, prodejce i zákazníky již skoro dva roky. Vedle nových aut chybí v oboru ale také kvalitní pracovníci. To se teď zábavným klipem snaží změnit společnosti Auto Průhonice a Albion Cars, které najaly známé osobnosti, aby nové zaměstnance do jejich dealerství přilákaly.

Kadlec investuje do showroomu Rolls-Royce
30.leden 2023

Pražský prodejce Rollsů Karel Kadlec chce v pražských Strašnicích přepracovat showroom značky. Projekt zahrnuje přestavbu showroomu s cílem nabídnout zákazníkům nové zážitky a vybavit servis tak, aby byl plně připraven na elektrickou éru Rolls-Royce.

Porsche ČR loni otočilo přes 25 miliard
30.leden 2023

Manažeři Porsche ČR v čele s jednatelem firmy Janem Hurtem hodnotili uplynulý rok 2022 na výroční tiskové konferenci na Žižkovské věži. Firma loni předala zákazníkům 31 513 nových vozů značek Volkswagen, Audi, SEAT, Volkswagen Užitkové vozy a CUPRA a dosáhla obratu 25,618 mld. Kč.