Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Pěkný ukázal novinky Jeepu v Motorlandu

Vedoucí značky Jeep Vít Pěkný uspořádal tiskovou konferenci a testovací jízdy JEEP EXPERIENCE v Adventure Land v Bělé pod Bezdězem.

V rámci tiskové konference a testovacích jízd představil novinky značky pro letošní podzim – Jeep Wrangler, Jeep Cherokee a Jeep Renegade.

„Automobilka začala vyrábět vozy v roce 1941 v návaznosti na válečnou poptávku po terénních vozidlech. Po válce se pak na všech sedmi kontinentech, které symbolizuje sedm žeber chladiče, začaly objevovat jeepy v různých modifikacích,“ připomněl šéf středoevropského Jeepu Andrew Higgins.

Andrew Higgins

„Značka Jeep v současnosti nabízí ucelenou nabídku všech velikostí SUV. Nejmenší model Renegade láká zákazníky v nejmenší kategorii B a naopak největší Wrangler náleží do velikostní kategorie D,“ upřesnil Pěkný.

Vít Pěkný

Na evropském trhu terénních aut vzrostl podíl Jeepu od roku 2011 z 0,17 procent na loňských 0,69 procenta, když značka prodala na starém kontinentě přes 120 000 aut.

Tiskovku zahájila mluvčí značky Sylva Marounková

V České republice máme celkem 16 dealerů a chtěli bychom se pohybovat na tržním podílu, který má Jeep v průměru v celé Evropě, uvedl Pěkný.

Pro testovací jízdy byly k dispozici i současné modely Jeep Compass a Jeep Grand Cherokee.

Novináři si mohli vyzkoušet i legendárního Willise

 

Zdroj: TK Jeep, Erich Handl, Bělá pod Bezdězem
21.listopad 2018