Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Personální změny v centrále Citroënu

Christophe Musy, současný ředitel německé pobočky Citroënu, přebírá od 1. listopadu 2009 místo obchodního ředitele pro Evropu. Na postu vystřídá Frédérica Banzeta, od června 2009 generálního ředitele společnosti, a v čele německé pobočky Citroënu jej v blízké době nahradí Peter Weis.

Christophe Musy, 42 let, absolvent Vysoké školy ekonomické a obchodní ESSEC a bakalář soukromého práva, nastoupil do společnosti PSA Peugeot Citroën v roce 1990. V letech 1997 – 2000 měl na starost evropské dovozce Citroënu a poté zastával do roku 2002 místo ředitele pobočky Citroën Belgie a Lucembursko. V roce 2003 byl jmenován zástupcem ředitele evropského vývozu. Od roku 2007 stál v čele německé pobočky Citroënu. Od 1. listopadu 2009 se ujme vedení obchodního ředitelství pro Evropu a jeho přímým nadřízeným bude Frédéric Banzet. Je členem představenstva společnosti Citroën.¨Pod jeho vedením zaznamenal Citroën v Německu historický výsledek, kdy byl na konci srpna 2009 jeho podíl na trhu téměř 3 %.
 
Peter Weis, 51 let, německé národnosti, absolvent Univerzity v Hamburku s titulem MBA. V roce 1986 začala jeho kariéra v automobilovém průmyslu v rámci skupiny Fiat. Zastával různá místa na obchodním a marketingovém ředitelství nejprve do roku 2001 v Německu a potom v různých zemích. Od roku 2005 je ředitelem prodejního koncernu Kittner působícího v oblasti automobilů. V blízké době bude jmenován ředitelem obchodní pobočky Citroën Německo. Jako přímý podřízený Frédérica Banzeta bude jmenován členem představenstva společnosti Citroën.
9.říjen 2009