Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Personální změny v Goodyear Dunlop Tires

Vedení společnosti Goodyear Dunlop Tires ve střední Evropě oznámilo v tomto týdnu zásadní organizační změnu. Český, slovenský a maďarský trh byly sjednoceny pod společné vedení pro jednotlivé obchodní segmenty, do jejichž čela nastoupí noví manažeři.

Z důvodu zefektivnění interních procesů, urychlení komunikace a v neposlední řadě také snížení nákladů přistoupila společnost Goodyear Dunlop Tires ke spojení trhů České republiky, Slovenska a Maďarska pod vedení manažerů jednotlivých produktových obchodních segmentů (Product Business Unit – PBU). Jednoduššího sdílení informací a zkušeností využije společnost i ke sjednocení strategií na těchto trzích, které jsou si velmi blízké.
„Tato reorganizace na úrovni top managementu je přirozeným vývojem od rozdělení vedení společnosti podle jednotlivých trhů k jejímu řízení podle PBU, potažmo tedy typů nabízených produktů. V rámci nové struktury budeme pracovat efektivněji nejen uvnitř společnosti, ale i směrem k našim zákazníkům a partnerům v příslušných zemích, abychom zde nadále upevňovali svou pozici,“ komentuje restrukturalizaci Jean-Vincent Schaffnit, General Sales Director pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.
Na post manažera segmentu osobních pneumatik, PBU Manager Consumer CZ/SK/HU, přejde Tomáš Vobr, nynější vedoucí prodeje nákladních, FARM a OTR pneumatik. Tomáš Vobr pracuje ve společnosti Goodyear Dunlop Tires od roku 2003 a aktivity na českém, slovenském a maďarském trhu bude řídit z Prahy.
Manažerem segmentu komerčních pneumatik, PBU Manager Commercial CZ/SK/HU, bude 1. června jmenován Robert Berounský, který u společnosti pracuje od roku 1998, naposledy na pozici vedoucího prodeje nákladních, FARM a OTR pneumatik na Ukrajině a v Moldávii. Sídlit bude v Bratislavě.
Novým PBU Retail Managerem CZ/SK/HU se stal Elmar Taudt, který od roku 2007 již na této pozici pro maďarský trh pracoval. Nově zřízenou pozici, Demand Planner, obsadil Roland Oravec, jenž dříve působil ve společnostech Euroglobal Slovakia, Real-N Škoda či Nissan.
17.květen 2009