Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Peugeot pozval novináře na jubilejní Barumku

Letošní „kulatý“ ročník Barum Czech Rally Zlín přilákal i přes nutná hygienická opatření diváky i média. Loňská rallye byla odložena, letos bylo nutné například testování nebo očkování návštěvníků v servisní zóně. Novináři z českých tiskových, rozhlasových i online médií se sem vypravili společně se značkou Peugeot. Kdo byl k vidění ve stáji značky?

Páteční start ukázal, že letošní Barumka bude pro diváky stejně přitažlivá jako v předchozích letech. Podle pořadatelů byl počet akreditací vysoký – 247 účastníků z 16 zemí. Přitom podmínky pro přípravu nebyly jednoduché.

Doprovázela je nejistota kolem epidemiologické situace, komplikací byla i roční pauza, po níž bylo nutné dát zase vše do pohybu. Novinkou ročníku 2021 byla soutěž elektromobilů ADAC Opel e-Rally Cup, v níž jezdci absolvovali dvanáct rychlostních zkoušek včetně noční jízdy v ulicích Zlína.

Mediální strategie: novináři přímo v zóně

Značka Peugeot se rozhodla pokračovat v tradici a vypravila se na rallye se skupinou motoristických novinářů, kteří měli možnost sledovat jak všechny rychlostní zkoušky, tak dění v servisní zóně, která byla umístěna jako vždy v areálu společnosti Barum Continental. Napínavá bývá vždy noční „erzeta“ ve Zlíně, která i letos otevřela jubilejní rallye.

Zvítězila v ní posádka Jan Kopecký a Jan Hloušek se Škoda Fabia Rally2 Evo z dealerské stáje Agrotec Škoda Rally Team. Diváci samozřejmě s napětím sledovali, zda Kopecký obhájí sérii vítězství v jednom z nejoblíbenějších závodů v republice.

Jezdci hodnotili již v průběhu soboty rychlostní zkoušky jako velmi náročné, byla dokonce zrušena třetí RZ Hošťálková po nehodě Dominika Stříteského. Odstoupil také další z matadorů Václav Pech, který rovněž považoval letošní Barumku za velmi náročnou hlavně kvůli počasí, kdy se střídalo slunce s deštěm, bláto se suchem.

Tento svůj názor potvrdili jezdci i v neděli, kdy rallye vyvrcholila dramatickým závodem. V něm dvaadvacetiletý Erik Cais, který měl slušně našlápnuto k vítězství, havaroval, takže vítězem 50. Barum Czech Rally Zlín se pošesté v řadě za sebou stal Jan Kopecký.

Novináři, kteří se rallye zúčastnili s Peugeotem, měli ovšem kromě dramatických „erzet“ možnost prohlédnout si krásné lázeňské město Luhačovice, v němž byli ubytováni, projít si lázeňskou kolonádu a načepovat vodu z léčivých pramenů.

Ředitel Marco Venturini a PR manažerka Radka Matthey se s novináři setkali také u slavnostní večeře, kde Matthey potvrdila, že hlavním úkolem pro automobilku je nyní uvedení nového modelu 308 na český trh letos na podzim.

Barumka byla předposledním seriálem letošního ročníku, závěr bude na Invelt Rally Pačejov, jak nám potvrdil Jan Koudelka, manažer Peugeot Rally Cup, jež se setkání s novináři rovněž zúčastnil.

Peugeot se letos angažuje v Peugeot Rally Cupu ve spolupráci s AČR, společností Pirelli a Gefco ČR. Účastníci Peugeot Rally Cupu se v evropské konkurenci neztratili, Dominik Brož vybojoval se svým Peugeotem 208 R2 druhé místo ve třídě 6. V silnější třídě Rally4 si první vítězství v cupu připsala posádka David Štefan – Ondřej Vichtora.

Zdroj: Josef Žídek, Luhačovice, FOTO: autor
3.září 2021