Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Plán Fiatu nadále počítá se značkou Opel

Automobilka Fiat hodlá v Německu zachovat značku Opel a hlavní závod i montážní závody automobilky Opel, do níž chtějí Italové vstoupit. Oznámil to dnes v Berlíně německý ministr hospodářství Karl Theodor zu Guttenberg po rozhovorech s generálním ředitelem italského koncernu Sergiem Marchionnem.

Guttenberg zároveň zdůraznil, že vláda ještě očekává předložení podrobnějšího plánu ze strany rakousko-kanadského dodavatele automobilových součástek Magna, který má rovněž zájem o německou automobilku patřící dosud americkému koncernu General Motors (GM). Rozhodnuto tedy ještě nic není.
 
V rozhlasové stanici Deutschlandfunk už ráno Guttenberg řekl, že si přeje investora, který bude zárukou dlouhodobého uskutečnitelného konceptu, který nebude jen na několik měsíců. Šéf Fiatu Marchionne se má dnes setkat i s německým ministrem zahraničí Frankem-Walterem Steinmeierem a šéfem závodní rady Opelu Klausem Franzem. 
Marchionne hodlá německou vládu přesvědčit o tom, že Fiat je pro Opel nejvhodnějším partnerem. Marchionne chce ze strojírenského koncernu Fiat vyčlenit automobilovou divizi Fiat Auto a spojit ji s Chryslerem a evropskou částí General Motors, kterou tvoří značky Opel/Vauxhall. Mohla by tak prý vzniknout akciová společnost Fiat/Opel.
14.květen 2009