Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Polar Motors letos prodal v Česku 21 saabů

Přes to, že se vozy švédské značky Saab jako jedné z mála do ČR dováží již od poloviny 60. let, nikdy se nestaly masovou záležitostí a v současnosti jich na českých silnicích jezdí zhruba 3300. Letos do května Saab prodal 21 aut, což je jen o jeden vůz více než loni.

To je zhruba 0,08 promile celkového počtu registrovaných aut v ČR. Vyplývá to z informací od firmy Polar, která vozy do ČR dováží.  V minulém roce od prodejců v novém saabu odjelo 41 zákazníků. Firma v současnosti nabízí pět modelů v řadách 93 a 95, nechybí přitom provedení cabrio a kombi, u kterého lze uplatnit odpočet DPH. Jejich cena začíná na hranici 600.000 korun.
První vozy značky, která v těchto dnech slaví 60 let od založení, se do Česka dostaly v několika desítkách kusů kolem roku 1967, před tím šlo jen o jednotlivé dovozy na zakázku. Saaby stály v tehdejším Tuzexu v dalších letech vždy na vrcholu nabídky mezi fiaty, renaulty, citroeny, simkami nebo fordy, které v omezeném počtu Tuzex a později i Mototechna do ČR dovážely. Tuzemská pobočka maďarské společnosti Polar Motors dováží saaby do Česka od roku 1994. Za tu dobu prodala zhruba 750 aut.

25.červen 2007