Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Policejní motorky budou značky Yamaha

Nové policejní motocykly budou značky Yamaha. Na dotaz ČTK to prozradil ministr vnitra Ivan Langer (ODS). Podle mluvčí policejního prezidia Petry Srnkové ve výběrovém řízení na dodávku 70 strojů uspěla společnost Yamaha Motor Czech (YMC), v současnosti se připravuje kupní smlouva.

Podle původního záměru chtěla policie za motocykly zaplatit přibližně 41 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Výběrové řízení na nákup 70 motocyklů vyhlásila policie v červnu, do tendru se ovšem žádná firma nepřihlásila. Policie pak bez uveřejnění oslovila čtyři firmy – vedle YMC ještě společnosti Honda Česká republika, Suzuki Motor Czech a dodavatele motocyklů BMW AuTec Group s tím, že nabídka YMC byla vyhodnocena jako nejlepší. Policii tak má podle mluvčí dodat 19 strojů o objemu válců 1300 centimetrů krychlových, zbylých 51 motocyklů má být slabších.
 
    Policisté chtěli podle dřívějších informací koupit 70 strojů vybavených měřiči rychlosti – chtěli 51 kusů o objemu válců minimálně 600 centimetrů krychlových, dalších 19 motocyklů mělo mít minimální obsah motoru 1100 centimetrů krychlových. Dodavatel by měl také zaškolit 140 policistů v bezpečné jízdě a používání přístrojů.
 
    
Všechny stroje mají být v nových policejních barvách a musí být schopné dosáhnout maximální rychlosti alespoň 180 kilometrů v hodině. Mají jezdit především po dálnicích a rychlostních komunikacích, slabší stroje by měly vypomáhat i jinde. Nové motocykly mají doplnit 40 silných strojů značky Honda, které policie zakoupila loni.
10.listopad 2008