Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Policie obsadila NH Car kvůli navigacím

Do dvou pražských autosalonů dealera automobilů NH Car vpadla tento týden policie.

Zasahovala na Černém Mostě a na Strahově. Podle mediálního zástupce firmy policie prověřovala podezření ohledně prodeje odcizených navigací a dalšího příslušenství v síti autorizovaných prodejců aut.

Mluvčí NH Car Milan Smutný v odpoledním prohlášení ujistil, že společnost prodává zákazníkům jen originální díly od vybraných dodavatelů. “Všechny dodávky se uskutečňují v originálních obalech a s doloženými účetními doklady,” zdůraznil.

Společnost je podle jeho slov připravena se bránit. “Pokud se potvrdí, že navzdory dodavatelské a účetní kontrole se v distribuční síti oficiálních automobilových dealerů skutečně objevily odcizené navigace a další díly, společnost NH CAR se nepochybně připojí k trestnímu řízení,” uvedl.

Jak už dopoledne ujišťoval obchodní ředitel jednoho z autosalonů Radek Donner, vyšetřování se společnosti NH Car netýká.

“Nejedná se o společnost NH Car, ale o vyšetřování jednoho z našich dodavatelů. Bližší informace vám na základě přání policie nemůžu sdělovat,” řekl Donner.

Policie k zásahu v autosalonech nechtěla poskytnout žádné informace. Odkázala na státní zastupitelství, které případ dozoruje. “Můžeme pouze potvrdit, že na Praze 6 a 9 zasahujeme,” řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 6 Pavla Píšová akci komentovat nechtěla. “Vzhledem k fázi, ve které se věc nachází, nebudeme poskytovat žádné informace,” sdělila s tím, že zatím nebylo zahájeno stíhání. Nikdo dovnitř, nikdo ven

Prodejnu autosalonu na Černém Mostě policie podle reportéra iDNES.cz, který byl dopoledne na místě, uzavřela a shromažďovala důkazy. Zaměstnanci byli uvnitř showroomu, nikdo nesměl dovnitř ani ven.

“Přišel jsem pro služební auto, řekli mi, že prostor je uzavřen, a nepustili mě dovnitř. Paní, co auta prodává, mi ani nemohla předat klíče, protože ji nepustili,” řekl dopoledne jeden ze zákazníků.

Zásah probíhal i v prodejně na pražském Strahově. “Nebudeme se k tomu vůbec vyjadřovat,” odbyla redakci žena, která v autosalonu telefon zvedla. 

21.březen 2013