Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Policie vypsala tendr na rychlá auta

Ministerstvo vnitra  vypsalo výběrové řízení na dodávku 16 rychlých aut. Informace o zahájení tendru se v systému veřejných zakázek objevila v úterý.

 

Má jít o vozy se silným výkonem, které budou určeny pro dálnice a rychlostní komunikace. Policie za ně chce zaplatit 17,5 milionu korun bez daně z přidané hodnoty, cena zahrnuje i příslušenství.Nová rychlá auta mají jezdit na benzin a jejich motory mají mít obsah minimálně dva litry. Podle Vokuše by tyto vozy měly být schopny dosáhnout maximální rychlosti minimálně 250 kilometrů v hodině a z nuly na 100 kilometrů v hodině by měly zrychlit do sedmi sekund. Rychlé vozy mají být v civilním provedení.Podle dřívějších informací má jedno auto vyjít na 800.000 korun, další peníze policie připlatí za speciální vybavení. Všechny vozy mají mít například měřiče rychlosti. Objednávka počítá i se zaškolením 200 policistů. Případní zájemci o zakázku mohou podávat nabídky do 14. srpna.

 
Auta doplní starších 18 vozů Ford Mondeo, které policie nakoupila v roce 2004 za 12,5 milionu korun, aby dokázala stíhat silniční piráty. Vozy s třílitrovým šestiválcem jsou podle výrobce schopny vyvinout rychlost až 250 kilometrů za hodinu, na rozdíl od nových aut jsou v policejních barvách.

 

Jan Procházka, který odpovídá za aktivity Škody v Česku, v pondělí novinářům řekl, že se společnost zúčastní i tendru na rychauta.

 

Na silnicích by se rovněž měly objevit nové motocykly, výběrové řízení vypsali policisté před několika dny.

 

13.červenec 2008