Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Policii nabídlo rychlá auta šest firem

Do výběrového řízení na 16 rychlých policejních aut se přihlásilo šest firem. Tendr skončil minulý čtvrtek otevíráním obálek, sdělila mluvčí policejního prezidia Veronika Benediktová, podrobnosti k jednotlivým typům aut odmítla zveřejnit. Podle zástupců přihlášených firem budou policisté vybírat například mezi vozy škoda superb, volkswagen passat, BMW či volvo.

 
Policie vyhlásila výběrové řízení v letošním červnu. Vozy mají být určeny pro dálnice a rychlostní komunikace. Policie za ně chce zaplatit 17,5 milionu korun bez daně z přidané hodnoty, cena zahrnuje i příslušenství.

Do tendru se přihlásila Škoda se superbem. Vůz Volkswagen Passat R36 nabídly policii společnosti Cross Zlín s.r.o. a Import Volkswagen Group s.r.o. Firma AuTec Group a.s. se soutěže zúčastní s vozem BMW řady tři. Zástupce firmy A. Charouz s.r.o. nechtěl uvést podrobnosti, pouze řekl, že policii nabízejí volvo. Poslední, kdo chce policisty vybavit rychlými auty, je společnost Samohýl Auto, ale firma nechce k tendru sdělit žádné informace. 

Mluvčí policejního prezidia Jiří Vokuš již dříve ČTK řekl, že nová rychlá auta mají jezdit na benzin a jejich motory mají mít obsah minimálně dva litry. Podle Vokuše by tyto vozy měly být schopny dosáhnout maximální rychlosti alespoň 250 kilometrů v hodině a z nuly na 100 kilometrů v hodině by měly zrychlit do sedmi sekund. Podmínkou policie je také, aby vozy byly v civilním provedení. Všechna auta mají mít radary na měření rychlosti a objednávka také počítá se zaškolením 200 policistů. 

V tomto týdnu policie také ukončila možnost podávat nabídky na výběr policejních motocyklů. Do výběrového řízení na nové motocykly se žádná firma nepřihlásila. Podle Benediktové bude nyní policie hledat důvody nezájmu o tendr, aby mohla být v co nejkratší době vyhlášena nová soutěž. Další krok v obnově policejního autoparku se chystá na 15. listopadu, kdy by měli policisté převzít 500 vozů škoda octavia. Jde o první část kontraktu, na kterém se dohodli zástupci policejního prezidia a společnosti Škoda. Škoda vyrobí policii celkem 2800 nových vozů v hodnotě 1,32 miliardy korun. Letos by měla Škoda dodat 1300 vozů v policejní verzi a 100 civilních aut.

24.srpen 2008