Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Policisté si v Brně převzali nové yamahy

V areálu brněnského automotodromu se ve středu uskutečnilo předání 70 nových motocyklů Yamaha české policii.  

Na akci, kterou organizoval dodavatel motocyklů Yamaha Motor Czech, si policisté motocykly nejen převzali, ale zároveň absolvovali proškolení v manipulaci s technologickým vybavením a seznámili se s jízdními vlastnostmi strojů. Od běžných motocyklů se ty policejní odlišují nejen barevným provedením ale také technologickým vybavením.
 
Motocykly jsou osazeny výstražným zvukovým a světelným zařízením, radiostanicí, měřičem rychlosti PolCam a záznamovým zařízením. Měřící a záznamové zařízení je ve vybavení policejních motocyklů novinkou.
 
Předání 51 motocyklů Yamaha FZ6SA (600 ccm) a 19 motocyklů Yamaha FJR1300A (1300ccm) a provedení souvisejících školení bylo finálním krokem k dokončení kontraktu na vybavení Policie ČR rychlými moderními motocykly.
 
O dodavateli bylo po předchozím neúspěšném výběrovém řízení (nebyla podána žádná nabídka) rozhodnuto v jednacím řízení bez uveřejnění v září minulého roku. Celková cena zakázky činí 49,350.415 Kč vč. DPH.
 
Motocykly, které byly rozděleny na všechna krajská policejjní ředitelství, budou využívány dopravní policií při dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích. Určeny jsou pro provoz na všech typech komunikací, zejména do míst, kde dochází často k porušování dopravních předpisů ze strany motocyklistů.
 
Předání proběhlo za účasti ředitele služby dopravní policie plk. Ing. Leoše Tržila a generálního ředitele společnosti Yamaha Motor Czech Václava Kouckého a výkonné ředitelky společnosti Automotodrom Brno Mgr. Ivany Ulmanové. 
 
Hostem tiskové konference, která se v této souvislosti uskutečnila, byl mimo jiné také ředitel dopravní policie Prezidia policejního sboru Slovenské republiky plk. JUDr. Milan Anjel.
4.duben 2009