Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Porsche Engineering rozšiřuje aktivity v Ostravě

Porsche Engineering Services se téměř dva roky po zahájení inženýrských, výzkumných a vývojových aktivit v Ostravě stěhuje do nových, větších prostor ve Vědecko-technologickém parku Ostrava.

Porsche Engineering tím pokračuje v rozšiřování své ostravské pobočky, která doplňuje kompetence zavedeného výzkumného a vývojového centra v Praze. Pobočka v Ostravě nedávno oslavila přijetí svého padesátého zaměstnance a překonáním tohoto milníku se přiblížila k cílovému stavu 65 zaměstnanců plánovanému pro konec letošního roku.

Nové prostory německého poskytovatele inženýrských služeb v Ostravě nabízejí pracovní prostředí ze světa high-tech s ideálními podmínkami pro velmi specializované technické úkoly, jimiž se každý den zabývají inženýři společnosti Porsche.

Nový komplex společnosti Porsche Engineering v současnosti zahrnuje 1000 metrů čtverečních kanceláří, laboratoří a dílen. Nejmodernější zázemí splňuje požadavky stále početnějšího týmu specialistů na vývoj softwaru a hardwaru a integraci elektronických systémů pro automobilový průmysl i jejich nároky v souvislosti s novými pracovními výzvami.

„Naše nové centrum ve Vědecko-technologickém parku Ostrava nám poskytuje jedinečné prostory s rozmanitými možnostmi. Umožňuje nám soustředit naše aktivity a odpovídá našim potřebám pro další expanzi,“ říká Doc. Miloš Polášek, generální ředitel společnosti Porsche Engineering.

„Rozšíření ostravského centra je další ukázkou našeho úsilí o získávání nových kompetencí v automobilových oblastech budoucnosti a udržování blízkých vztahů s univerzitami.“ Kooperace s univerzitami je odjakživa pilířem růstových strategií společnosti Porsche Engineering. Porsche Engineering prohlubuje spolupráci s VŠB – Technikou univerzitou Ostrava otevřením pobočky přímo v jejím univerzitním areálu.

Opening v Ostravě 2018 (zleva) Miloš Polášek, generální ředitel Porsche Engineering Services, Christopher Gümbel, zakladatel Porsche Engineering Services, Dirk Lappe, generální ředitel Porsche Engineering Group GmbH, Dirk Philipp, CFO Porsche Engineering Group GmbH a Michal Petřek, ředitel Porsche Engineering Ostrava.

Porsche Engineering pokračuje novým výzkumným a vývojovým komplexem v investicích do technicky náročné oblasti mobility budoucnosti.

„Naše projekty v Ostravě se zaměřují na automobilové trendy od autonomní jízdy až po chytrou mobilitu,“ vysvětluje Michal Petřek, ředitel pobočky Porsche Engineering Ostrava. „Realizujeme například velmi aktuální a inovativní projekty, které se týkají infrastruktury pro chytré nabíjení budoucích elektromobilů. Spolu s rozšiřováním škály našich projektů roste také naše poptávka po nových odbornících a inženýrech.“

Společnost Porsche Engineering

Porsche Engineering Services je 100% dceřinou firmou společnosti Porsche Engineering Group GmbH a součástí globální sítě Porsche Engineering s pobočkami ve městech Weissach, Bietigheim-Bissingen, Wolfsburg, Lipsko (všechny v Německu), Praha, Ostrava (obě v České republice), Šanghaj (Čína), Kluž (Rumunsko) a Nardò (Itálie).

Porsche Engineering Group GmbH je 100% dceřinou firmou výrobce sportovních vozů Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG se sídlem ve Stuttgartu. Historie poskytování inženýrských služeb Porsche zákazníkům sahá až do roku 1931. Ferdinand Porsche tehdy založil svou vlastní konstrukční kancelář. Porsche od té doby nabízí inženýrské služby klientům z rozmanitých průmyslových odvětví.

Miloš Polášek

Zdroj: Michaela Procházková
30.září 2020