Kategorie
Značky
Regiony
 
 

V rámci celosvětových oslav 70letého jubilea sportovních vozů Porsche zavítal v červnu do Prahy unikátní automobil, jímž začala historie značky. K akci se ještě vracíme prostřednictvím videa z akce.

Replika prvního prototypu Porsche 356 „č. 1“ Roadster byla vystavena od 20. do 24. června v kostce v centru Prahy na malostranském Klárově.

„Mám velkou radost, že můžeme všem fanouškům sportovních automobilů i široké veřejnosti v České republice ukázat v rámci oslav našeho významného jubilea unikátní Porsche 356 ‚č. 1‘ Roadster,“ řekl Martin Skront, Brand Manager Porsche a zároveň ředitel Porsche Centra Praha společnosti Porsche Inter Auto CZ.

„Tento automobil má pro Porsche obrovský symbolický význam, protože jeho geny definují design, jízdní dynamiku a lehkou konstrukci všech následujících generací sportovních vozů Porsche až do současnosti. A na této tradici se nic nezmění ani v budoucnosti.“

První vůz s názvem Porsche vznikl nedlouho po druhé světové válce v rakouském Gmündu. Všeobecné schválení k provozu bylo prototypu Porsche 356 „č. 1“ Roadster uděleno dne 8. června 1948, tedy před 70 lety. Tento prototyp byl v následujících letech prodán a několikrát upraven. „Vůz poté při převozu na výstavu do USA spadl z nakládací rampy a nemohl být zpět rekonstruován,“ zavzpomínal na místě publicista Vladimír Rybecký.

U příležitosti oslav 70. výročí proto vznikla s dodržením tehdejších výrobních postupů věrná replika prvního automobilu Porsche s původními tvary karoserie, která byla k vidění v centru Prahy.

Porsche 70 let veterán Klárov
Zdroj: TK Porsche, Erich Handl, Klárov
15.červenec 2018