Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Porsche letos zvýšilo prodeje o 3 procenta

Za první tři čtvrtletí 2019 dodala Porsche AG celosvětově 202 318 vozidel. Výrobce sportovních vozů tak oproti stejnému období předchozího roku dosáhl růstu na úrovni tří procent.

Vysoké poptávce se podle výrobce těšily vozy z modelových řad Cayenne a Macan. Nejsilnější nárůst byl opět zaznamenán u modelu Cayenne s 62 022 prodanými vozy (plus 25 procent). Uvedený model byl nedávno uveden i v provedení Coupé – a rovněž ve verzi s plug-in hybridním pohonem. Zákazníci dále převzali 73 967 vozů Macan. To odpovídá meziročnímu růstu na úrovni devíti procent.

Příznivý vývoj v Asii a Severní Americe

Porsche si dokázalo udržet postavení na trhu v Číně a USA – a to i přes obecně horší hospodářskou situaci na obou trzích. Zákazníci v Číně během prvních devíti měsíců odebrali 64 237 vozidel, což v meziročním srovnání odpovídá nárůstu 14 procent.

V USA – druhém největším trhu značky Porsche – vzrostla poptávka o šest procent na 45 062 kusů. Sportovní vozy ze Zuffenhausenu zůstávají v oblibě v Asii a Tichomoří, Africe a na Středním východě. Na uvedených trzích se prodalo úhrnem 86 235 vozidel, což v meziročním srovnání odpovídá růstu o jedenáct procent. Dodávky v Evropě poklesly kvůli přechodu na metodiku WLTP a zavádění částicových filtrů pro benzínové motory, což během prvních devíti letošních měsíců způsobilo výpadky v rámci nabízených modelových řad.

„S ohledem na růst v Číně a USA zůstáváme optimisty ohledně dosažení našich celkových cílů pro letošní rok,“ komentuje Detlev von Platen, člen představenstva společnosti Porsche AG, zodpovědný za prodej a marketing.

„Ve střednědobém horizontu však pozorujeme příznaky mírného oslabování celkového růstu. Budeme tomu věnovat zvýšenou pozornost, a i tak do budoucna hledíme s optimismem – i díky plným objednávkovým knihám na nový Porsche Taycan.“

Svůj první čistě elektrický sportovní vůz, model Taycan, Porsche představilo počátkem letošního září. Počínaje koncem roku 2019 se tento vůz začne dodávat do USA a během prvních měsíců roku 2020 bude k dispozici u prodejců v Evropě.

Zdroj: Porsche AG
11.říjen 2019