Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Pražská burza přijala akcie AAA Auto na hlavní trh

Kotační výbor pražské burzy rozhodl o přijetí nové emise akcií AAA Auto Group k obchodování na hlavním trhu Burzy cenných papírů Praha.

AAA Auto vstoupí na burzu jako první firma letos a stane se teprve čtvrtou společností v tuzemsku, která získá kapitál veřejným úpisem akcií mezi investory. S akciemi by se mělo začít obchodovat 24. září, zpočátku v takzvaném podmíněném režimu. Ten umožňuje nabyvatelům akcií v primárním úpisu začít okamžitě obchodovat s emisí, aniž by museli čekat na samotné vydání cenných papírů.
AAA Auto nabídne investorům až 19,533.663 akcií, z toho až 17,757.875 nově vydaných cenných papírů, a dalších až 1,775.788 nově vydaných akcií v rámci opce navýšení. Maximální cena za jednu akcii byla stanovena na 2,25 eura,
tedy kolem 63 korun. Prodej akcií investorům by měl být od 10. do 21. září. Firma očekává hrubý výnos z nabídnutých akcií více než 1,2 miliardy korun na podnikání a další rozvoj. Společnost ovládá její zakladatel a generální ředitel Anthony Denny, jehož podíl by po úpisu měl klesnout až na 71,9 procenta.

15.září 2007