Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Předsedou představenstva Allianz pojišťovny Strnad

Dozorčí rada Allianz pojišťovny rozhodla o tom, že novým členem představenstva Allianz pojišťovny a jeho předsedou se stane Jakub Strnad. Své funkce se ujme v nejbližším možném termínu.

Jakub Strnad přichází z České podnikatelské pojišťovny, kde pracoval posledních 5 let, z toho poslední 2 roky byl předsedou představenstva a generálním ředitelem. Předtím byl zástupcem generálního ředitele a místopředsedou představenstva České podnikatelské pojišťovny.
 
Během působení Jakuba Strnada v České podnikatelské pojišťovně prošla společnost restrukturalizací, zlepšila oblast likvidace škodných událostí a zvýšila efektivitu procesu likvidace. Na trh byly uvedeny nové produkty, vytvořené na míru klientům.
 
„Jsme potěšeni, že můžeme přivítat Jakuba Strnada v jeho nové pozici předsedy představenstva Allianz pojišťovny. Jeho dosavadní profesní úspěchy a hluboká znalost českého pojistného trhu a potřeb klientů mu umožní zajistit další ziskovost a růst Allianz pojišťovny jakožto jedné z předních pojišťoven na tomto významném trhu,“ řekl Manuel Bauer, generální ředitel pro region Střední a východní Evropa, Střední Východ a severní Afrika. 
 
Allianz pojišťovna je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a.s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt.
19.únor 2010