Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Prezident Klaus pokračuje v jízdě Superbem

V rámci obměny vozového parku prezidenta republiky Václava Klause poskytla Škoda Auto hlavě státu již druhou limuzínu Superb. První model převzal prezident v prosinci roku 2003 a svoji spokojenost prý vyjadřuje právě touto výměnou.

Správa Pražského hradu pro zajištění svých přepravních potřeb a požadavků Kanceláře prezidenta republiky disponuje celkem třinácti vozidly Škoda Superb. Člen představenstva Škody Martin Jahn při předávání vozu řekl: „Je pro nás velkou ctí, že model Superb je součástí vozového parku prezidenta. Dle mého názoru na Hrad vůz české značky vyrobený v České republice patří a jsem přesvědčen, že splňuje nároky na reprezentativnost a poskytuje odpovídající pohodlí.“

Prezidentský Superb je vybaven benzínovým šestiválcovým motorem V6 2.8 30V s výkonem 142 kW a pětistupňovou automatickou převodovkou Tiptronic. Výbava vozu vychází ze sériového provedení Elegance a je rozšířena o další prvky. Na obou stranách přední části černé limuzíny Superb jsou umístěny speciální nosiče prezidentských standart. V interiéru jsou instalována sedadla potažena černou kůži, komfort cestování zpříjemňuje střešní okno, sluneční rolo na zadním okně a další prvky zvyšující pohodlí na zadních sedadlech. Ve výbavě nechybí integrovaný navigační systém umožňující příjem TV signálu, digitální Sound-Systém, telefon, vysílačka a maják se sirénou. Prezidentský automobil je vybaven všemi dostupnými prvky aktivní i pasivní bezpečnosti.

1.listopad 2006