Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Přichází třetí verze Golfu Variant

Prodejci Volkswagenu začnou 27. srpna prodávat třetí verzi Golfu Variant, která má lákat rodiny i podnikatele. Šéf IVG Rudolf Javurek minulý týden vůz předvedl novinářům v prostorách Mariny Labe u Litoměřic.
 
Předchozích dvou generací Golfu Variant bylo od roku 1996 vyrobeno více než 1,2 milionu kusů. Jak se nový kombík liší od toho dosavadního? Zcela novým prvkem je zadní partie vozu. Zatímco u ostatních karosářských verzí modelu Golf jsou zadní světla rozdělena napůl a polovina je umístěna ve víku zavazadlového prostoru, u nového Variantu jsou zcela integrována v ramenech zadních blatníků. Typickým znakem designu značky – podobně jako je tomu u Passatu Variant –  je zadní okno, zaoblené daleko do sloupků karoserie, které přispívá k rozšíření nakládacího otvoru. Příď charakterizuje chromovaná mřížka chladiče ve tvaru erbu podobná mřížce limuzíny Jetta. Beze změn jsou ze základní modelové řady Golf převzaty světlomety, přední blatníky a víko kapoty.
Nový Golf Variant bude při uvedení na trh nabízen se dvěma zážehovými a dvěma vznětovými motory. Zajímavý je slabší z obou dieselů s výkonem 77 kilowattů – prý se spokojí v průměru s pouhými 5,2 litry paliva na 100 km jízdy a generuje jen 137 g emisí CO2 na kilometr. Model startuje na ceně 497 000 korun, dovozce nabídl tento týden také verzi N1.
Podobně jako „klasický“ Golf bude i nový Variant nabízen ve třech variantách výbavy. Součástí výbavy na přání všech verzí bude výklopná průhledná panoramatická střecha.
1.září 2007