Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Prodej aut v Evropě v květnu klesl o 1,6 procenta

Registrace nových aut v Evropě se v květnu snížily o 1,6 procenta na 1,442.518 vozů. K poklesu došlo již čtvrtý měsíc za sebou hlavně kvůli slabému prodeji na velkých trzích, jako Německo.

Vyplývá to z údajů, které minulý týden zveřejnila automobilová asociace ACEA. Od ledna do května se počet registrací snížil o 0,6 procenta. Údaje zahrnují země Evropské unie bez Kypru a Malty a země Evropského sdružení volného obchodu (EFTA). V novějších členských zemích EU, mezi které patří i Česká republika, se prodej nových aut v květnu zvýšil o 11,1 procenta. V západní Evropě však klesl o 2,4 procenta.
Jediným velkým trhem, kde se prodej vozů zvýšil, byla Itálie. Díky vládním daňovým úlevám, které přispěly k zájmu o nové vozy méně znečišťující životní prostředí, zde počet registrací stoupl o 7,3 procenta. V Německu však prodej klesl o 11,1 procenta, ve Francii o 2,8 procenta a v Británii o 2,2 procenta. Z jednotlivých výrobců se nejlépe dařilo italskému Fiatu s růstem prodeje o 5,7 procenta. Naopak nejhůře si vedl americký General Motors, jehož prodej klesl o 8,9 procenta. Pohoršil si také Volkswagen, Ford, Renault a Toyota. Naopak prodej automobilek PSA, DaimlerChrysler a BMW stoupl, napsala agentura Reuters.

25.červen 2007