Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Prodej aut v Německu v květnu výrazně klesl

Prodej nových osobních automobilů v Německu se v květnu propadl o 11 procent na 294.000 vozů. Oznámil to svaz německého automobilového průmyslu VDA.

Největší trh s auty v Evropě je podle agentury Reuters nadále pod tlakem kvůli lednovému zvýšení daně z přidané hodnoty. To by mohlo vést v celém letošním roce k poklesu poptávky na nejnižší úroveň od sjednocení země. “Navzdory dobrým ekonomickým zprávám a zlepšujícím se vyhlídkám na trhu práce se zatím v automobilovém sektoru konjunktura neprojevila,” uvedl svaz. Dodal, že kromě vyšší DPH tlačí poptávku dolů vysoké ceny pohonných hmot a obavy z větší daňové zátěže u emisí. Výroba automobilů v Německu v květnu nicméně stoupla o 1,7 procenta na 496.300 vozů díky rostoucímu exportu.
    Za prvních pět měsíců letošního roku se prodej nových aut v Německu snížil o 9,6 procenta na 1,276 milionu vozů. Pokud by pokles poptávky pokračoval tímto tempem, prodaly by se v zemi za celý rok jen zhruba tři miliony vozů. Dosud vykázalo Německo od svého sjednocení nejnižší prodej v roce 1992, a to 3,19 milionu vozů, napsala agentura Reuters.

16.červen 2007