Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Prodej Mladé fronty v aukci se ruší

Vrchní soud v Praze zrušil prohlášení konkurzu na vydavatelství Mladá fronta, a tedy i následný prodej v aukci. Důvodem je možná podjatost soudce Zdeňka Strnada vůči Mladé frontě, případně i dalším účastníkům řízení. Vyplývá to z rozhodnutí soudu v Insolvenčním rejstříku.

Soudce Strnad je z rozhodování ve věci Mladé fronty vyloučený a o řešení úpadku vydavatelství bude znovu rozhodovat jiný soudce soudu první instance.

Podle původních informací ČTK se jednalo o podjatost vůči jednomu konkrétnímu věřiteli, a to Jaromíru Soukupovi. Agentura později informaci upřesnila s tím, že se jedná o podjatost Strnada vůči Mladé frontě, případně i dalším účastníkům řízení.

Jaromír Soukup

Vydavatelství Mladá fronta přitom bylo teprve na začátku září vydraženo za 50,1 milionu korun agenturou PP Partners podnikatele Andreje Čírtka. V elektronické aukci zvítězil nad vydavatelstvím A11 Aleše Zavorala.

Mladá fronta vydává ekonomický týdeník Euro a další časopisy i knihy. V insolvenčním řízení se s pohledávkami přihlásilo více než 400 věřitelů, kteří žádají přibližně 400 milionů korun.

Zdroj: novinky.cz, archiv
11.září 2020