Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Prodej ojetin na Slovensku díky šrotovnému dvojnásobný

Prodej ojetých vozů na Slovensku v posledních dnech prudce vzrostl. Skupina AAA AUTO tam prodala za týden od zavedení vlastního „šrotovného“ skoro 300 vozů, tedy dvakrát více než v předchozím týdnu.

„Slovenský trh s automobily nesporně rozhýbalo zavedení šrotovného,“ uvedl obchodní ředitel skupiny AAA AUTO pro Slovensko Daniel Luňáček. Řada zájemců o koupi nového vozu ovšem podle něj zjistila, že by na něj musela čekat až několik měsíců a pak ho ještě zaplatit hotově. Proto si část zákazníků vybírá prověřený ojetý vůz, který je k dispozici ihned a navíc je možné jej uhradit za pomoci úvěru nebo leasingu.
 
Skupina AAA AUTO přišla 11.března na slovenský trh s vlastným „šrotovným“ v hodnote minimálně 500 až 2000 EUR. Tuto slevu je možné uplatnit při nákupu jakéhokoliv vozu na úvěr nebo leasing v případě, že zákazník poskytne protiúčtem své starší vozidlo. Podobnou akci nyní skupina AAA AUTO intenzivně připravuje i pro český trh.  V současnosti v ČR  nabízí bonus k aktuální výkupní ceně vozu ve výši 5000 až 50 000 Kč v případě, že jej zákazník poskytne na protiúčet a zároveň si rovnou vybere jiný automobil.
 
Oživení automobilového trhu na Slovensku také způsobilo, že AAA AUTO musí částečně doplňovat klesající zásoby ojetých vozů na Slovensku dovozem ze svých zahraničních autocenter. Konkrétně pak dováží vozy značky Škoda z České republiky a vozy značky Suzuki z maďarského trhu.
 
„Typický zákazník, který na Slovensku využije nabídky šrotovného, k nám přiveze 25 let starou škodovku 105 nebo 120 a odjíždí v zánovním modelu Škoda Fabia s úspornějším benzínovým motorem pořízeným na čtyř až pětiletý úvěr s velmi nízkými měsíčními splátkami, které zahrnují i havarijní pojistku,“ konstatoval Daniel Luňáček.
4.duben 2009