Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Prodej prý letos poroste o víc než desetinu

V Česku by se letos mělo prodat o deset až 13 procent více osobních a lehkých užitkových aut než loni. Odhaduje to Svaz dovozců automobilů. 

Podle ředitele sekretariátu svazu Pavla Tunkla odhad vychází z předpokládaného hospodářského růstu v ČR v letošním roce a koresponduje s loňskými prodejními výsledky. Loni rostl prodej nových osobních a lehkých užitkových aut dohromady o 12 procent na 194.580 vozů.
Například Volkswagen čeká díky rozjeté ekonomice vyšší tempo prodeje užitkových vozů, které by mělo pomoci překonat hranici 5000 vozů. U osobních aut se prodej podle mluvčího Jana Klímy nebude příliš lišit od roku 2007. “Možná uvidíme pomalejší rozjezd u firemní klientely vzhledem k daňovým změnám, ale pak předpokládáme návrat zhruba na stav roku 2007. Luxusní značka Audi pak očekává další zvýšení prodeje nad loni dosaženou třítisícovou úroveň.
Některé značky v tuzemsku očekávají ještě vyšší nárůst. Například BMW očekává zvýšení prodeje nových vozů a ojetých aut v programu BMW Premium Selection o více než 20 procent. “Domníváme se, ze největší zájem bude o model BMW X5, který je nyní v nabídce i s motorem 3,0 sd o výkonu 286 koní. Standardně nejsilnější zastoupení v prodejích by měla mít následně řada 3 včetně modelu X3, následovaná řadou 5,” řekl marketingový ředitel Petr Minařík.
Francouzský Renault, který loni během roku nepředstavil žádný klíčový model, chce letos prodej výrazně zvýšit. K tomu má dovozci pomoci na konci minulého roku představená Laguna a Twingo i Clio Grandtour a Grand Modus, které vyjedou v únoru. Od dubna prodej podpoří nové Kangoo a nový podvozek Active drive na modelu Laguna. “V druhé polovině roku přijdou na řadu další strategické modely, jako například Dacia Sandero, nový Megane, Laguna coupe a jiné,” uvedla mluvčí Jitka Skaličková.
24.leden 2008