Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Prodejci Audi přijímají objednávky na A8

Prodejci Audi začali přijímat objednávky na další generaci ředitelské limuzíny A8. Její ceny začínají na 1 962 083 Kč bez DPH za model 4.2 FSI tiptronic quattro. Zvýšená inteligence systémů prý vozu umožní předvídat dopravní situace.

Nová vlajková loď prémiové německé značky je prý názornou ukázkou náskoku díky technice. Její karoserie je vyrobena z lehkého hliníku, motory kombinují vysoký výkon s mimořádnou hospodárností a v elegantním interiéru, jehož pečlivé zpracování je na úrovni manufakturní výroby, má řidič k dispozici zdokonalený ovládací systém MMI. Další součástí výbavy jsou nové asistenční systémy a inovativní světlomety s diodami LED pro všechny osvětlovací
funkce.
 
Model Audi A8 3.0 TDI s předním pohonem, který doplní nabídku později, semůže pochlubit emisemi CO2 jen 159 g/km – tomu odpovídá spotřeba paliva 6,0 l/100 km, což je údajně nejnižší hodnota v luxusním segmentu. Karoserie je díky prostorovému rámu Audi Space Frame (ASF) z hliníku přibližně o 40 procent lehčí než srovnatelná karoserie z oceli. Systém MMI Navigation plus je novým způsobem propojen se zdokonalenými asistenčními a bezpečnostními systémy. Navigační soustava dopředu sleduje průběh trasy a poskytuje tato data řídicím jednotkám samočinné převodovky, světlometů a adaptivního tempomatu Stop&Go.
 
Zvýšená inteligence těchto systémů umožňuje údajně rozpoznávat komplexnísituace a předvídavým způsobem poskytovat podporu řidiči. Z nových technologií se v novém Audi A8 dále představují asistent nočního vidění s označováním rozpoznaných chodců, bezpečnostní systém Audi pre sense a – v průběhu roku 2010 – ukazatel nejvyšší povolené rychlosti.
 
Nové Audi A8 se začne prodávat se dvěma osmiválcovými motory. Zážehová jednotka 4.2 FSI poskytuje největší výkon 273 kW (372 k), turbodiesel 4.2 TDI nabízí 258 kW (350 k). Nabídku následně doplní vznětový šestiválec 3.0 TDI s největším výkonem 184 kW (250 k).
13.únor 2010