Kategorie
Značky
Regiony
 
 

SDA: hygienu v autosalonech dokážeme zajistit

Členové Svazu dovozců automobilů se začali připravovat na opětovné otevření showroomů svých prodejních sítí, která vláda umožnila od 20. dubna. Nejbližší kroky popsal pro náš portál tajemník SDA Josef Pokorný.

„Přijatá opatření vlády proti šíření koronaviru SARS-CoV-2 se projevila v oblasti distribuce vozidel zcela zásadním snížením obratu, při zachování fixních nákladů jednotlivých dealerství, že již reálně hrozí jejich ekonomický kolaps. Proto je pro členy SDA velice důležité, aby se v co nejkratší rozjel běžný prodeje vozidel, který by mohl nastartovat postupný návrat do normálního stavu. SDA v rámci své činnosti oslovilo vládu ČR, aby se prodejny vozidel dostaly do první vlny uvolňování restrikcí, neboť je zde minimální riziko přenosu nákazy,“ přiblížil dosavadní stav Pokorný.

„Jsme schopni bez problémů zajistit všechna požadovaná opatření pro prevenci šíření koronaviru. Prostory prodejen nových vozidel nepatří k lokalitám s vysokou koncentrací zákazníků, běžný provoz představuje kontakt max. 2-3 osob. Obecná pravidla omezení pohybu osob s tímto nejsou v rozporu. Velice děkujeme za tuto reakci vlády, která umožní otevření prodejen vozidel od 20 dubna. Konkrétní podmínky ještě zpracovávají úředníci, ale jsme přesvědčeni, že je dokážeme všechny naplnit,“ uzavřel tajemník.

Jeden z nejnovějších showroomů v ČR – SEAT Pyramida centrum

Zdroj: SDA, Josef Pokorný
15.duben 2020