Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Prodeje v západní Evropě klesly v červenci o čtyři procenta 

Zájem o  nové osobní automobily v západní Evropě se v červenci meziročně snížil o 3,9 procenta na 1,17 milionu vozů kvůli vysokým cenám benzinu a letním vedrům. Oznámil to včera svaz německého automobilového průmyslu VDA.

Za prvních sedm měsíců letošního roku však prodej stoupl o 0,7 procenta na 9,12 milionů vozů. “Vyšší ceny benzinu mohly v době prázdninové sezony a za politického vývoje na Blízkém východě znejistit mnoho potenciálních kupců,” uvedl svaz. “Také vysoké letní teploty držely spotřebitele mimo prodejny,” dodal. Evropský svaz výrobců automobilů ACEA zveřejní podrobné informace o červencovém vývoji prodeje automobilů v Evropě až příští měsíc.
V Německu, které je největším trhem s automobily v Evropě, prodej v červenci klesl o 2,7 procenta na 265.845 vozů. Francie a Španělsko ohlásily propad o pět procent a Itálie dokonce o 11,5 procenta. Některé automobilky upozornily na negativní vliv mistrovství světa ve fotbale, které připoutalo miliony spotřebitelů k televizorům. Analytici prý očekávají, že prodej osobních vozů v Evropě bude v celém letošním roce opět stagnovat. Evropské automobilky se navíc musí potýkat se stoupajícími cenami surovin a ostrou konkurencí ze strany asijských výrobců.

20.srpen 2006