Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Profit: Kaluga se rozšíří o další modely

Škodovka rozšíří výrobu v Rusku o další modely. Závod v Kaluze bude příští rok zajišťovat kompletní výrobu vozů Fabia, Octavia, Superb a Yeti. Týdeníku Profit to řekl ředitel společnosti Volkswagen Group Rusko Martin Jahn.

Projekty na úplnou produkci vozů Superb a Yeti jsou ve finální fázi schvalování, dodal. Ruský závod automobilek Volkswagen a Škoda se dosud zabýval jen konečnou montáží aut z dovezených dílů. Závod v Kaluze nyní přechází na kompletní výrobu, což zahrnuje lisování částí karosérie, svařování, lakování a finální montáž.
 
Oficiálně bude přechod na kompletní výrobu zahájen 20. října. Rusy dosud oblíbená Octavia Tour se však bude v Kaluze nadále jen montovat. Příští rok má být pro tento typ posledním, a tak by se již přechod na úplnou výrobu nevyplatil, píše Profit.
 
Podle Jahna stále probíhá diskuse, jaký vůz Octavii Tour nahradí. Není zcela vyloučeno, že nástupci budou dva – jeden pro vyspělé trhy, druhý pro chudší země. "Jak se Škoda rozrůstá v různých regionech, mohou vznikat různé varianty, což vyplývá i z toho, že v těch zemích již stojí výrobní závody," uvedl Jahn. V každém případě se následník Octavie Tour určený pro ruský trh bude muset montovat v Rusku, jinak by neměl šanci, dodal.
23.říjen 2009