Kategorie
Značky
Regiony
 
 

První čtvrtletí patřilo Fordu

Přesto, že se český trh novými osobními a lehkými užitkovými automobily ve srovnání s loňským rokem za první čtvrtletí propadl o 18 %, dokázal Ford za první tři měsíce své prodeje zvýšit – ze 3 393 na 3 749 prodaných vozů, tedy o více než deset procent.

Ještě výraznější nárůst pak modrý ovál zaznamenal v samotném měsíci březnu, kdy počet nově zaregistrovaných vozů proti loňsku zvýšil o celých 44 % a dosáhl v součtu osobních a lehkých užitkových automobilů tržního podílu 10,7 % – a v samotných osobních automobilech (1 338) dokonce 10,8 %! A to je v dlouhodobém rekordním tažení českého Fordu další milník: takový měsíční podíl na trhu totiž v historii ČR ještě žádný dovozce nikdy nezaznamenal!!!
 
Po prvních třech měsících tak Ford získal 9,3 % českého trhu (OA + LUV) a na druhého importéra v pořadí má náskok více než 700 zaregistrovaných vozů. Nejúspěšnějším modelem byl už tradičně Ford Fusion (1 563 registrací), dlouhodobě neprodávanější dovážený vůz na českém trhu, kterému už patří třetí příčka v absolutním pořadí všech prodávaných modelů; hned za dvěma stěžejními modely domácího výrobce.
 
Druhým nejprodávanějším Fordem prvního čtvrtletí byl model Focus (573) a na třetí pozici se propracoval Ford Fiesta (446), jehož prodeje po uvedení na trh každým měsícem stoupají.
 
27.duben 2009