Kategorie
Značky
Regiony
 
 

První importér aut ruší kanceláře v Praze

Letošní prudký pokles poptávky po nových automobilech v Česku nutí jejich dovozce k úsporám. První importér zrušil kanceláře, pracovníci firmy budou vykonávat činnost z domova. Stěhování do menších prostor chystají i další členové SDA.

Jde o společnost FCA, která dováží značky Fiat, Jeep, Alfa Romeo nebo Chrysler. Její zaměstnanci vyklidili během letošního července kanceláře v Michelské ulici za Praze 4 a čeká je home office. Firma zatím nehodlá snižovat stavy pracovníků s tím, že k poradám či k jednáním budou využívat tři kanceláře ve školicím středisku v Čestlicích.

„Smluva s pronajímatelem budovy právě končí, kanceláře na Michelské už jsou prázdné. Nová poštovní adresa bude v naší právní kanceláři na Národní třídě,“ upřesnil nám manažer Fiatu Vít Pěkný s tím, že on i jeho spolupracovníci budou nadále využívat ke kontaktům v denním byznyseü internetové platformy pro videokonference.

„Osobně si myslím, že jde o dobrý krok, který ušetří hodně peněz. Nejde jen o nájemné za kanceláře, ale také elektřinu a další energie, opotřebení aut, kávu pro zaměstnance a další položky. Alespoň nyní bude čas na návštěvy dealerů,“ řekl Vít Pěkný svůj názor na velké stěhování.

Vít Pěkný

Česká pobočka FCA bude nadále spravována z Budapešti, v tuzemsku obsluhuje síť 30 dealerů značky Fiat a 14 prodejců značky Jeep.

Zdroj: Fiat, Vít Pěkný, archiv
27.červenec 2020