Kategorie
Značky
Regiony
 
 

První zasedání poroty ankety Auto roku 2009

Poprvé zasedne tento čtvrtek odborná porota pro anketu Auto roku 2009. Stane se tak v Konferenčním centru City Empiria, na programu jednání budou organizační záležitosti týkající se činnosti  poroty – volba předsedy a místopředsedů, nominační listy, atd.

 

Anketa Auto roku 2009 v České republice byla vyhlášena v červnu a je to již její patnáctý ročník.

 

Anketu vyhlásily Svaz dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu. Členy těchto organizací jsou všichni významní dovozci a výrobci automobilů v ČR, ale také výrobci dílů či příslušenství pro automobily.

 

 

Pro letošní rok se rozhodli vyhlašovatelé změnit koncept ankety o nejúspěšnější automobil v ČR. První nejvýznamnější změnou je rozdělení automobilů do několika kategorií, kdy každá kategorie bude mít svého vítěze a kromě toho bude zvoleno Auto roku 2009 v ČR.

 

Druhou změnou je zapojení veřejnosti do ankety – o nominovaných automobilech bude hlasovat jednat veřejnost, jednak odborná porota, a jejich hlasy se budou sčítat. Členy odborné poroty jmenují vyhlašovatelé.

 

Jsou navrženi jednak motorističtí (převážně z KMN a KMP) ale i další novináři, a rovněž motorističtí odborníci z příslušných ministerstev a zkušeben. Anketa bude zahájena na tiskové konferenci v září, vítěz bude oznámen na závěrečném večeru v lednu roku 2009. 

23.srpen 2008