Kategorie
Značky
Regiony
 
 

PSA bude montovat v Kazachstánu

Skupiny PSA Peugeot Citroën a Agromash Holding podepsaly při příležitosti každoročního zasedání smíšené francouzsko-kazachstánské hospodářské komise dohodu o montáži a prodeji aut Peugeot (osobní a lehké užitkové vozy) v Kazachstánu.

Na základě této dohody by se zde měly první osobní vozy Peugeot (301, 3008, 508 a Partner) začít montovat v červnu 2013. Výrobní kapacita bude na počátku činit 4 000 kusů ročně. Objem prodejů by měl v blízké budoucnosti překročit 10 000 kusů ročně. Na základě tohoto projektu by mělo ve Francii vzniknout 300 a v Kazachstánu 150 nových pracovních míst.

Peugeot bude na kazašském trhu nabízet kromě modelů montovaných přímo v místě i Peugeot 408, který se kompletně vyrábí v ruské továrně PSA Peugeot Citroën ve městě Kaluga.
 
Ředitel PSA Peugeot Citroën pro Rusko, Ukrajinu a státy SNS Bernd Schantz prohlásil: „Tento kazašský projekt představuje významnou etapu v rozvoji činnosti skupiny PSA Peugeot Citroën ve Společenství nezávislých států, které je pro skupinu společně s Asií a Latinskou Amerikou jednou z prioritních oblastí rozvoje. Skupina PSA Peugeot Citroën díky této dohodě rozšíří a diverzifikuje svou přítomnost v regionu a získá bohatší průmyslovou základnu pro operace svých poboček v Rusku a na Ukrajině a pro své dovozce v Ázerbájdžánu, Bělorusku a Moldávii.“  
8.březen 2013