Kategorie
Značky
Regiony
 
 

V Letňanech začal 14. listopadu druhý ročník veletrhu e-SALON, který potrvá do 17. listopadu 2019. K vidění jsou české premiéry Volkswagenu ID.3, Renaultu Zoe, Mitsubishi Outlander PHEV Intense nebo druhé generace elektromobilu Kia e-Soul.

ŠKODA na veletrhu ukazuje hned několik modelů: CITIGOe iV, SUPERB iV a VISION iV. VW představil v české premiéře své ID.3, které nabízí dojezd až 550 km s 8letou zárukou na baterie.

Druhá generace KIA i vodíkové technologie Hyundai Automobilka KIA přivezla dva čistě elektrické modely, oba s dojezdem přesahujícím 450 km v kombinovaném cyklu a 600 km v čistě městském provozu.

Vůbec poprvé v Česku bude k vidění druhá generace modelu e-Soul a vystaven byl i první čistě elektrický crossover značky, model eNiro.

Hyundai odprezentoval modely s nízkými a nulovými emisemi. Mezi poslední novinky této značky patří KONA Hybrid, KONA Electric či modernizované modely IONIQ.

Renault se pochlubil novou generací modelu ZOE. „Vozy je možné již objednat do výroby, první modely přijedou ke svým zákazníkům začátkem roku 2020. Na Nové ZOE je platné zvýhodnění 140 000 Kč. Nové ZOE tak startuje na ceně 695 000 Kč,“ uvedl Renault.

Ford ukazuje nový hybrid Mondeo. Návštěvníci vidí také například model Tesla 3, Audi předvádí nejen e-tron, ale i plug-in hybrid Audi Q5 TFSI e. Mitsubishi představila Outlander PHEV ve výbavě INTENSE.

Technologie ze světa letectví

Ke slovu se na veletrhu čisté mobility, jejímž spoluorganizátorem je TV Prima, dostali také vizionáři z oblasti letectví. V Letňanech se totiž představí unikáty i z tohoto oboru.

Projekt udržitelné mobility v letectví PURE FLIGHT představil elektrické letadlo ?NIX, které je momentálně světovou špičkou letadel na baterky v doletu a délce letu. Dále představí evoluci tohoto stroje pro příští roky, a tou bude elektroletadlo s vodíkovým palivovým článkem.

Na veletrhu najdou návštěvníci i kompletní tandemové rogalo na elektrický pohon nebo jednomístnou tříkolku.

Zdroj: e-Salon
14.listopad 2019