Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Raiffeisen – Leasing nabídne firmám miliardu na inovace

Raiffeisen – Leasing umožní českým firmám získat až 1 mld. Kč na inovativní projekty. Díky spolupráci s Evropským investičním fondem (EIF) nabídne klientům z řad malých a středních podniků zvýhodněné financování investic do vývoje a inovací. O podporu se firmy budou moci ucházet v nejbližších třech letech.

Raiffeisen – Leasing na začátku července uzavřel záruční smlouvu v programu InnovFin s Evropským investičním fondem. Díky tomu budou mít malé a střední podniky v Česku v příštích třech letech snadnější přístup ke zvýhodněným prostředkům na investice do vývoje a inovací. Prostřednictvím programu InnovFin bude možné financovat projekty v úhrnném objemu 1 mld. Kč (38 mil. EUR).

Jsme velmi rádi, že se nám podařilo navázat spolupráci s EIF. Malé a střední firmy jsou pro nás dlouhodobě důležití partneři, se zárukou EIF pro ně vytváříme nové příležitosti, jak modernizovat své podnikání a vyvíjet nové produkty a služby pro český trh,“ hodnotí úspěšné vyjednání spolupráce Alois Lanegger, jednatel společnosti Raiffeisen – Leasing.

Konkrétně mohou inovativní firmy získat úvěr se zvýhodněnou úrokovou sazbou a nižšími požadavky na zajištění. Úvěr je možné čerpat v českých korunách, v eurech i v dolarech. Finanční prostředky
ze zvýhodněného programu jsou určeny k financování inovativních investic do vývoje, na zavádění nových či podstatně vylepšených produktů či služeb. Fond v minulosti podpořil například vznik systémů na kontrolu spotřeby energií, nové nástroje pro zajištění bezpečnosti na internetu nebo vývoj nových medicínských přípravků.

Podmínky financování jsou u Raiffeisen – Leasing navíc nastavené tak, aby na ně snadno dosáhly
i firmy, pro které by jinak realizace inovativních investic mohla být příliš náročná. „Víme, že naši klienti z řad malých a středních podniků mají dostatečné zkušenosti i ambice inovovat. Mají velký potenciál růst, ale někdy je odrazují složité podmínky investic. Vycházíme vstříc jejich potřebám,“ vysvětluje Alois Lanegger.

Alois Lanneger

Raiffeisen – Leasing bude po zájemcích požadovat jen nezbytně nutné administrativní kroky, některé podmínky budou podobné jako u žádosti o běžný firemní úvěr. Další snížení administrativy a zrychlení čerpání prostředků může společnost nabídnout těm, kteří využijí služeb poradenství v oblasti financování projektů s dotacemi z fondů EU i jiných zdrojů. Konzultovat s experty je možné už ve fázi plánování samotné investice.

Raiffeisen – Leasing nabízí malým a středním podnikům široké portfolio finančních nástrojů, včetně výhodných úvěrů. Zaměřuje se mimo jiné na financování strojů, zařízení, technologií, ale i transportní, zemědělské nebo zdravotnické techniky. Zvýhodněné úvěry se zárukou EIF poskytuje v rámci iniciativy „EU InnovFin Finance for Innovators“ s finanční podporou z programu Evropské komise Horizont 2020.

Zdroj: AMI, Hedvika Čepelová
18.červenec 2019